29 Şubat 2020 Cumartesi

HAYATİ TEKİN TERSANE ELEŞTİRİSİ YAPTI! 72 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIM DEDİ

Hayati Tekin tersane eleştirisi yaptı! 72 bin kişiye iş imkanı sağlayacağım dedi

Samsun'da İYi Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, "Samsun'a tersane yapacağız, 15 bin kişiye iş vereceğiz diye insanların gururu ile oynandı. Ben hayal satmıyorum göreve geldiğimde 72 bin kişiye iş ve aş sağlayacağız" dedi.

04 Mart 2019 Pazartesi 15:17 SİYASET

Samsun'da İYi Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, tersane eleştirisi yaptı, göreve gelmesi halinde Samsun'da 3 ayrı sanayi bölgesi kuracağını ve burada 72 bin kişiye iş ve aş imkanı sağlayacaklarını açıkladı.


Samsun'da seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Samsun Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, istihdam sağlayacak proejeleri olduğunu, 3 sanayi bölgesi oluşturup, 72 bin kişiye iş ve aş sağlamak için projelendirdiklerini söyledi.

Geçmişte Tersane Yapacağız diye sahte imzalarla insanlara iş vaad edip, insanların gururuyla, açlığı, işsizliği, hassasiyeti ve hayalleri ile oynandığını belirten Hayati Tekin, "Üretmeyen bir şehir olduk. Projelerimi yayınladım. 3 tane sanayi bölgesi ilan ediyoruz. Gazetelerde görmüşsünüzdür. Tersane Alanı neden boş duruyor? 20 yıldır bunun cevabı yok. Sizin çocuğunuz işsizmiş, aş sızmış para babalarının umurunda değil! Onlar o arazileri kapatmak için var. Ama Hayati Tekin gibi bir kardeşiniz geliyor. Zengine, ağaya, beye boyun eğmeyen bir kardeşiniz geliyor. Onun için bu hesaplar bozulacak, o araziler halka sunulacak. Tersane alanının 3 bin dönümü boşa gitmezken, lojistik alanının güneyi sanayiye açılacak. " dedi.

HAYAL SATMIYORUZ, KİMSEYİ ALDATMIYORUZ 72 BİN KİŞİYE İŞ, AŞ SAĞLAYACAĞIZ
Tekkeköy ilçesi Costal Mevkii'nin sanayiye açılacağını ifade eden Hayati Tekin, " İşsizlik o kadar had safhada ki, makine mühendisine de elektrik mühendisine de iş yok!.Tekkeköy'ün doğusuna doğru sanayi büyüyecek.Yaptığımız hesaplarla  72 bin gence iş buluyoruz. Hayal  satmıyoruz, kimseyi de aldatmıyoruz. Geçmişte  '15 bin kişiye iş vereceğiz' diye, 'Tersane yapıyoruz' diye sahte imza ile insanlardan dilekçeler toplandı, insanların gururuyla oynandı. Açlığı, işsizliği, hassasiyeti ile oynandı. Bundan sonra bu halkın geleceği ile, genci ile kimse oynayamayacak. Sizden ricam kafanıza takılanı sorun. Sizden sadece oyunuzu değil, desteğinizi de bekliyorum. Sadece sizin için değil, gelecek nesillerimiz için. Bana güvenin sizleri asla ve katha mahçup etmeyeceğim. Allah'ın izniyle başarılar, gurur hepimizin olacak. Alnınız açık,  göğsünüz dik olacak. Kendimi size, sizleri Allah'a emanet ediyorum sağ olun var olun." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Recep Tayyip Erdoğan Samsun Tekkeköy'de kenevir fabrikası kurulması talimatını verdi

Recep Tayyip Erdoğan Samsun Tekkeköy'de kenevir fabrikası kurulması talimatını verdi