18 Ekim 2019 Cuma

HDP SAMSUN EŞ BAŞKANI CEVDET BAKIN'DAN İLKADIM'I NECATTİN DEMİRTAŞ KAZANSIN AÇIKLAMASI

HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'dan İlkadım'ı Necattin Demirtaş kazansın açıklaması

HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın, 31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da aday çıkartmayacaklarını açıklayarak, İYİ Parti'nin İlkadım adayı Necattin Demirtaş'ın seçimi kazanmasından yana olduklarını açıkladı.

02 Şubat 2019 Cumartesi 17:30 SİYASET

HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "AK Parti ve MHP’nin adayı kazanacağına Necattin Demirtaş gayret edip o kazansın" dedi.


HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın, HDP İl Yönetimi ile birlikte seçim değerlendirmesinde bulundu. 

Yerel seçimler için HDP’nin aday çıkarmayacağına işaret eden HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın, Samsun Haber Ajansında yer alan habere göre “HDP Samsun İl yönetimi olarak yerel seçimlerde bizim adayımız yok. Seçimde kimi destekleriz bilemiyoruz. AKP hükümeti çevreci değil ve insan haklarını önemsemiyor bu yüzden onu desteklememiz mümkün değil. Tek adamın talimatı ile yereldeki belediyeler dizayn ediliyorsa oradan demokrasi çıkmaz. Demokrasi olarak ilk olarak yerelde başlar. Karşı tarafta CHP ve İYİ Parti kalıyor. Biz partilerin hepsine burjuva partisi diyoruz. Hiçbir alanda ittifak yaptığımız bir parti yok. Bizim ilkelerimizi kabul eden herkesi destekleriz. Biz sadece Samsun’da parti olarak belediye meclislerine adaylarımızı çıkaracağız. Ancak muhalefette AK Parti ve MHP faşizmini geriletecek adayların olması güzel bir durum.  Bence AK Parti ve MHP’nin adayı kazanacağına Necattin Demirtaş gayret edip o kazansın. Bizim buna bir itirazımız olmaz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

mustafa

04 Şubat 2019 Pazartesi 10:48

bunların terörist olduğu size oy vermedikleri zaman mı aklınıza geldi. dolmabahçede birlikte masa kuruyodunuz. Barzaniyi külliyelerde ağırlıyodunuz. Bu devletin Cumhurbaşkanının Kürdistan bayrağı altında barzani ile birlikte poz verdiği günleri gayet iyi biliyoruz. O yüzden palavrayı bırakacaksınız.

Hasan Curalı

02 Şubat 2019 Cumartesi 23:14

Bahsettiğiniz kişi önceki dönem ilkadım belediye başkanıdır.namuslu bir kişidir hdplilere bana oy vermeyin kardeşim rakip partiye verin dese ne olacak.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş açıkladı: Millet İttifakından ülkeye hayır gelmez

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş açıkladı: Millet İttifakından ülkeye hayır gelmez