26 Mayıs 2019 Pazar

İSMAİL KAHRAMAN SAMSUN'DA 15 TEMMUZ'U ANLATTI! KAPTANLAR GEMİYİ TERK ETMEZ

İsmail Kahraman Samsun'da 15 Temmuz'u anlattı! Kaptanlar gemiyi terk etmez

Samsun'a gelen TBMM eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz gecesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bana, 1 numaraya bir şey olursa size sıra gelecek, sizi kimsenin bulamayacağı bir yere saklayalım dediler. Kaptanlar gemiyi terk etmezler. Kim terk eder? Fareler. Ben fare değilim." dedi.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 17:40 SİYASET

Samsun'a gelen TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman,  Erzurum Üniversitesi Mezunları (ERUNİM) Milli Türk Talebeleri Birliği (MTTB) Camiası Derneğinin 18'inci Vefa ve Kardeşlik Buluşması etkinliğine katılarak 15 Temmuz gecesi ile ilgili konuşma yaptı.


Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı İsmail Kahraman ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, Samsun'da Erzurum Üniversitesi Mezunları (ERUNİM) Milli Türk Talebeleri Birliği (MTTB) Camiası Derneğinin 18'inci Vefa ve Kardeşlik Buluşması etkinliğine katıldı.

TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi mecliste neler yaşandığını anlattı. Hain darbe gecesi mecliste saldırıya uğradıklarını söyleyen TBMM eski Başkanı Kahraman, "Darbe beklemiyorduk. Bir tane hain çıktı, darbe yapmaya kalktı. O tabii bir piyon. Yoksa 160 ülkede okul açacak, sigorta şirketleri, okulları, televizyonu, üniversitesi olacak. Bu bir kişi değil, bu toprağın insanı değil, bu inancın insanı değil, bir zalim. 'Özür dileyemem, tövbe edemem ama bir itirafta bulunuyorum' diyebilir. 'Ben kullanıldım' diyebilir. Bunları demiyor da halen bir inanç içerisinde oluyor. Kaç kişi o yüzden perişan. Bu leke temizlenecek ama biraz zamanımızı alacak" dedi.15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a ulaşamadığını da belirten İsmail Kahraman, genel sekreteri, koruma müdürü ve özel kalem müdürünün kendisine "1 numaraya bir şey olursa size sıra gelecek" dediğini ifade ederek, şöyle konuştu.

"Genel sekreterim, koruma müdürüm, özel kalem müdürüm bana, '1 numaraya bir şey olursa size sıra gelecek, sizi kimsenin bulamayacağı bir yere saklayalım' dediler. Bunu iyi niyetle söylediler. Kaptanlar gemiyi terk etmezler. Kim terk eder? Fareler. Ben fare değilim. Aldım abdestimi, doğru Meclis'e gittim. Grup başkanvekillerini çağırdım ve 'Yarın saat 14.00'te Meclisi olağanüstü toplantıya çağırıyorum' diye mesaj attım. O gün 3 parti Meclisteydi. Bunlar AK Parti, CHP ve MHP idi. CHP'den 16, MHP'den 10 kişi vardı. Toplam 150 kişi Meclisteydi. Bunların içerisinde de 16 AK Parti'li kadın milletvekillerimiz vardı. Sema Kırcı, Balıkesir milletvekiliydi. O da Meclise gelmişti. 19 yaşında oğlu var, hukuka kaydolmuş. Oğluna, 'Al abdestini, 2'şer rekat sefer namazı kılıyoruz ve Meclise şehit olmaya gidiyoruz' dedi. Şimdi ben Sema Hanımı gördüğümde 'Nene Hatun' diye sesleniyorum."Konuşmaların ardından İsmail Kahraman'a çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, AK Parti Samsun milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun turizmine Angus darbesi! Alman turist o pis kokuya isyan etti

Samsun turizmine Angus darbesi! Alman turist o pis kokuya isyan etti