20 Haziran 2019 Perşembe

İŞTE ERHAN USTA'NIN MHP GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ GÖREVİNDEN ALINMA NEDENİ

İşte Erhan Usta'nın MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınma nedeni

MHP'de EYT önergesi sonrası Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın görevden alınmasının şoku yaşanıyor. Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekilliği görevinden neden alındı. İşte Erhan Usta'nın Grup Başkanvekilliği görevinden alınma nedeni..

24 Ekim 2018 Çarşamba 19:04 SİYASET

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, sürpirz bir kararla grup başkanvekilliği görevinden alındı. Erhan Usta'nın MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınma nedeninin ise bugün mecliste İYİ Parti tarafından gündeme getirilen EYT önergesinin olduğu gündeme geldi.


İYİ Parti bugün mecliste Erken Yaşta Emeklilikle ilgili sorunların araştırılması için meclis önergesi sundu. Bu önergeye ise MHP Grubu ile birlikte İyi Parti, CHP ve HDP'de destek verdi. Erken Emeklilikte Yaşa takılanların sorunlarının araştırılması için meclise sunulan önerge MHP, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin 'Evet' oyları ile kabul edildi. İddiaya göre MHP Lideri Devlet Bahçeli ise İYİ Parti'nin EYT önergesine MHP Grubunun HDP ile birlikte destek vererek Evet oyu kullanmasına çok kızdı. 

Bahçeli'nin halen devam eden Cumhur İttifakı nedeni ile mecliste EYT önergesine destek veren MHP Grubunun Başkanvekilliği görevini yürüten Erhan Usta'yı bu nedenle görevden aldığı ileri sürüldü.

Öte yandan mecliste emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin önerge Meclis Genel Kurulu'nda reddedildi. Genel Kurul'daki oylamada AK Parti ret oyu kullandı, MHP çekimser kaldı.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun otogarında servisler kaldırıldı, yolcular perişan

Samsun otogarında servisler kaldırıldı, yolcular perişan