26 Mayıs 2020 Salı

İYİ PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYATİ TEKİN: SAMSUN BİZİMLE MAKUS TALİHİNİ YENECEK

İYİ Parti Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Samsun bizimle makus talihini yenecek

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Samsun'da gençlerin işsiz olduğunu, şehrin ise emekli şehri haline geldiğini açıklayarak, "Biz göreve geldiğimizde Samsun bu makus talihini yenecek" dedi.

11 Mart 2019 Pazartesi 14:42 SİYASET

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Samsun'un verimli ovalara ve ulaşım ağına sahip olmasına rağmen hak ettiği yerde olmadığını söyledi.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün Samsun'da gerçekleştirdiği mitingde konuşan Hayati Tekin,  "Bir tarafta Bafra bir tarafta Çarşamba Ovamız var. Ovalar verimli. Dağlarda tahıl deposu, güney yönü hayvancılığa açık bir şehir. Ayrıca eskiden gelen şehirleşme ve coğrafya gereği Batı Karadeniz'den gelen Samsun'a, Anadolunun bağlantısı Samsun. Ama malesef Samsun hak ettiği yerde değil. Dünyada böyle kötü örnek hiç bir yerde yok. Şehrimiz üst üste bindi hava almayan evler, arabayı park edemeyeceğin sokaklar. Otopark sorunu ile üst üste yığılmış bir şehir. Bana güvenin sizin değil gelecek nesillerin şehrini kuracağız. Peki bu şehri nasıl kuracağız. Bu şehrin güneye yani Ankara-Kavak yoluna büyüme şansı var. Bu şehri üst üste binmekten kurtaracağız güneye açacağız. Bir buçuk kat daha büyüterek şehri, gelecek nesillere rahat yeşil huzurlu bir şehir olarak teslim edeceğiz. Bu  şehir işçi arayacağına emekli şehri oldu. Gençleri işsiz.  Tersane alanı, zamanında oraya 15 bir kişiye işe alınacak yalanı söylendi.  Araziler boş beklemektedir. Buraya sanayi yapılsın diye bekliyor.  Kimin ne kapatmak istediğini ben biliyorum. O kısır döngüden dolayı Samsun'un genci işsiz. Gülsan Sanayi Samsun'un çıbanı haline geldi. Mevcudunu ticaret bölgesi yapacağız, lojistik alan aynı zamanda finans alanı tüm dünya ile entegre olacak kongre merkezleri ile eski stadın yıkıldığı yer, devasa ticaret merkezi. Aynı alanda 12 bin kişilikte cami yapacağız. Bu sanayi parsellerinin devreye girmesi ile 72 bin kişiye iş demek. Kurtulan değil kurtaran şehrin gururlu insanlarıyız. Kurtuluş Yolunu Atayoluna çevirerek kahramanların heykellerini buraya dikeceğiz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 13 kişinin gözaltına alındığı torbacı operasyonunda zehir taciri gülerek Adliyeye gitti

Samsun'da 13 kişinin gözaltına alındığı torbacı operasyonunda zehir taciri gülerek Adliyeye gitti