18 Eylül 2020 Cuma

İYİ PARTİ CANİK ADAYI ATIF YİĞİT: PROJELERİMİZLE CANİK KALKINACAK, CANİK HALKI KAZANACAK

İYİ Parti Canik adayı Atıf Yiğit: Projelerimizle Canik kalkınacak, Canik halkı kazanacak

Samsun'da Millet İttifakının Canik Belediye Başkan adayı Atıf Yiğit, Yavuz Selim mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti, göreve gelmesi halinde hayata geçireceği 41 proje ile Canik ilçesinin kalkınacağını açıkladı.

29 Mart 2019 Cuma 17:09 SİYASET

Samsun'da Millet İttifakı Canik Belediye Başkan  Adayı Atıf Yiğit, Yavuz Selim mahallesinde vatandaşlara seslenerek "Canik için 41 tane proje hazırladık. Gelişmiş,  kalkınmış ve refah seviyesi artmış bir Canik için Atıf Yiğit pusulada sizleri  bekliyor” dedi.


Millet İttifakı İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit ,  Yavuzselim Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Projelerini anlatan ve vatandaşlardan yoğun teveccüh gören Yiğit, Canik’i  yükselişe geçirecek projelerinin hazır  olduğu mesajını verdi. 

HALKIN ADAYIYIZ 
Ekonomist Yiğit, “İnanıyoruz ki vatandaşlarımız 31 Mart’ta dayatmalara, duygu istismarlarına, mutfaktaki, sokaktaki yangınlara dur diyecek. Artık genç kardeşlerimiz işsizlik yüzünden intihar etmesin.  Babalar, çocukları okula giderken ceplerine daha fazla harçlık koysun.  Aile fertleri eve bu akşam nasıl  ekmek götüreceğim derdine  düşmesin diye biz aday olduk. Ben halkımın adayıyım. Paranın, israfın,  dayatmanın ve rantın adayı değil. 31 Mart’ta sandıkları patlatın ve  oylarınıza sahip çıkın” diye konuştu.YİĞİT: PROJESİ OLMAYAN 
ADAY HALKTAN OY İSTİYOR 
Canik'te Cumhur İttifakı Adayı  İbrahim Sandıkçı'nın projesi olmadan  Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye  Başkan Adayı Mastafa Demir'in projeleriyle çalışma yaptığını söyleyen  ve Sandıkçı'yı sert bir dille eleştiren  Yiğit, "Hem belediye başkan adayı oluyor hem de projesi yok. Bu nasıl  bir vizyonsuzluk. Bu aday vatandaşın aklıyla alay ediyor. Sanki Canik'in  hiçbir sorunu yokmuş, belediyenin  yapabileceği bir görev yokmuş gibi  davranıyor. Sonra da beni seçin  diyor. Bu millet senin neyini seçsin ey  Sandıkçı. Ne katacaksın Canik'e onları anlat" dedi.

HER ALANDA KALKINAN CANİK
Canik için 41 tane proje hazırladığını söyleyen Ekonomist Atıf Yiğit, “Canik’i  ekonomik, sosyal ve kültürel  anlamda geliştireceğiz. Okumak  isteyene kurs, çalışmak isteyene iş, yemek isteyen yoksullara ücretsiz aş  vereceğiz. İlçemizde rant olmayacak.  Birileri rant odaklı çalışıyor, bunları  duymaya başladık. Bunun için de projelerini açıklayamıyorlar. Canik’te yaşayan şehit ailelerinin çocuklarına eğitim bursu vereceğiz. Vatan, millet 
ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin emaneti olan  şehit çocuklarımızın eğitimini  yakından takip ederek, karşılıksız burs verilecek ve şehit çocuklarımızın istihdamında öncelik sağlayacağız”  dedi.

ÜRETEN KADINLAR
Ev hanımları ve genç kızların gerekli eğitimleri aldıktan sonra el emekleriyle işledikleri ürünleri yurtiçi  ve yurtdışı ticaretinin yapılacağını  vurgulayan Yiğit, “Bu projemizde ev hanımlarına meslek edindirilip aile  bütçesine katkıda bulunması ve genç  kızlarımızın meslek edinmesi, kendine kazanç sağlamasını hedefliyoruz.  Kadınlarımızın evlerine ekonomik  katkı yapmasını istiyoruz. Canik’in  muhtelif alanlarında kurulacak semt otoparkları, haftanın belli günlerinde  semt pazarı olarak kullanılacak.  Sokak aralarındaki pazarlar kaldırılacak olası tehlikelerin de önüne  geçilecek” ifadelerini kullandı.

KÖYLÜYE DESTEK İSTİHDAMA KATKI
“41 köyümüzde sütçülük teşvik edilecek, elde edilen sütler belediyeye ait tankerlerde toplanıp entegre tesisine getirilerek mamül haline getirilecek” diye konuşan İYİ Parti’li Atıf Yiğit, “Üretilen süt,  peynir, tereyağı, yoğurt çeşitleri, oluşturulacak bir marka altında tüketiciye direk ve toptan satışı yapılacak. Buradaki amacımız köylere canlılık kazandırıp, köylü halkımızın toprağını terk etmemesi, kurulan entegre tesisinde de istihdamın köylümüzden sağlanmasıdır. Temel amaç yöre halkının ucuz ve sağlıklı ürünler temin etmesi ve istihdam sahalarının açılması. Yeni doğan çocuğu olan her eve de entegre tesisinde üretilen günlük süt ücretsiz verilecek " dedi.

ESNAF KALKINACAK
Belediyenin ihtiyaçlarının öncelikle  Canik esnafından sağlanacağını  vurgulayan Ekonomist Yiğit, ”Siftahsız  dükkan kapatan esnafın güçlenmesini sağlayacağız.  Belediye bünyesinde  mahalle dernekleri, temsilci ofisleri ve ortak alanları oluşturacağız. Bu  birimlerde mahalle dernek üyelerinin sorun ve önerilerinin dinlenmesi, bu  süreçte kendileri ile sağlam bir iletişim kurulması temel hedefimiz.  Belediyeye ait ormanlık alanın ıslah edilerek yöresel yemeklerin  sunulacağı ve el becerilerinin  satılabileceği, üreticilerin organik  ürünleri pazarlayabileceği, ailelerin  piknik alanı olarak kullanabileceği, çocukların evcil hayvanlarla  tanışabileceği, oyun oynayabileceği bir yaşam alanı oluşturacağız” diye  konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Gülsan Sanayi Sitesinde iki ay önce ölen adamın cesedi kötü koku yayılınca bulundu

Samsun Gülsan Sanayi Sitesinde iki ay önce ölen adamın cesedi kötü koku yayılınca bulundu