31 Temmuz 2021 Cumartesi

İYİ PARTİ CANİK ADAYI ATIF YİĞİT, PROJESİ YOK DEDİĞİ İBRAHİM SANDIKÇI İLE DALGA GEÇTİ

İYİ Parti Canik adayı Atıf Yiğit, projesi yok dediği İbrahim Sandıkçı ile dalga geçti

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinin İYİ Parti adayı Atıf Yiğit, kendisinin Canik için 41 proje açıkladığını ancak AK Parti Canik adayı İbrahim Sandıkçı'nın projesinin bile olmadığını söyleyerek adeta dalga geçti.

23 Mart 2019 Cumartesi 17:35 SİYASET

Samsun'da Millet İttifakı'nın İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Atıf Yiğit, Cumhur İttifakı Canik adayı İBrahim Sandıkçı'nın projesinin dahi olmadığını söyleyerek, "Projesini duyar varsa bize de söylesin" dedi.


Samsun'un Canik ilçesine bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Millet İttifakı İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit, vatandaşların sorunlarını ve isteklerini tek tek dinledi ve çözüm projelerini anlattı. 

Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sandıkçı’yı eleştiren Yiğit, “Biz 41 tane proje açıkladık. Onun kaç tane projesi var. Açıklasın projelerini bizlerde duyalım. Canik’i Canikli hemşerimi ne kadar tanıyor. Bizim gencinden yaşlısına, ilçemizin her insanına hitap eden projelerimiz hazır. 31 Mart’ta yetkiyi bekliyoruz” diye konuştu. 

ONLAR BİZİM PARÇAMIZ
Hedef Halk Gazetesinden Recep Mol'un haberine göre Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar için mobil bakım hizmeti verileceğini açıklayan Ekonomist Atıf Yiğit, “ Bakıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşlarımıza sağlık, temizlik ve tedavi ihtiyaçlarını evlerinde mobil bakım hizmeti ile gidereceğiz. Ücretsiz doktor ve ilaç desteği sağlanacak. Emeklilere yönelik sağlıklı yaşam merkezi kurulacak. Emekli olmuş vatandaşlarımızın vakit geçirebilecekleri yaşam alanı oluşturacağız. Burada emeklilerimizin spor, el becerileri ve benzeri işlerle zaman geçirmelerine imkan sağlayacağız. Onlar bizlerin birer parçası. Biz üzerimize düşeni ‘İYİ Belediyecilik’ anlayışıyla yapacağız” ifadelerini kullandı.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARA DUR DİYECEĞİZ
Canik’e spor, kültür ve sanat merkezi kurulacağını sözünü de veren Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Yiğit, “ Bu projelerdeki amacımız giderek yaygınlaşan kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı uzak tutarak gelişimlerini sağlamak. Orta öğretim seviyesindeki gençlerimizi mutlaka bir spor, müzik, tiyatro alanlarında eğitim almalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

GENÇLER İŞ SAHİBİ OLACAK
Canik’in işsiz gençlerine yönelik mesleki eğitim merkezi kuracaklarını belirten Atıf Yiğit, “Bu merkezde farklı zamanlarda işsiz gençlerimize eğitim verilecek, bir meslek konusunda eğitilmeleri sağlanacak. İşsiz gençlerimiz ise alacakları eğitim sonunda alacakları sertifikalarla belediyemizin sayesinde iş bulmalarını sağlayacağız. Canik Belediyemiz, girişimci ruhla işsizliği önleyecek. Yatırımcıların önünü açacağız ” diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Tekkeköy adayı Mustafa Candal AK Parti'ye değnek gösterip hakaret etti

Samsun'da Tekkeköy adayı Mustafa Candal AK Parti'ye değnek gösterip hakaret etti