18 Eylül 2019 Çarşamba

İYİ PARTİ İLKADIM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEMİRTAŞ'TAN 'SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ' UYARISI

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Demirtaş'tan 'Savaşa değil seçime gidiyoruz' uyarısı

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş'tan "Savaşa değil seçime gidiyoruz" açıklaması geldi.

26 Ocak 2019 Cumartesi 19:11 SİYASET

Samsun'da MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen ve İYi Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş, seçim sürecinde birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini belirterek, "Savaşa değil seçime gidiyoruz" uyarısında bulundu.


İYİ Parti Samsun İl Başkanlığında konuşan Necattin Demirtaş,  "Biz bu ülkede hükümet seçmeyeceğiz belediye başkanı seçeceğiz. Erdoğan Tok ile ben varım. Hangisi daha iyi görev yaptıysa ona oy vereceksiniz. Oy namustur o şekilde karar vereceksiniz. Ayrıştıran ötekileştiren, birbirine zıtlaştıran değil. Biz bundan yıllar önce bunun acısını çektik. Sağcısı solcusu hepimizin ortak paydası bu ülke olmalı, birlikte yaşamalıyız. 12 Eylülde hepimizi aynı koğuşa attılar. Bir kaç gün kavga ettik baktık ki böyle olmayacak.  Siyasi figürler, partiler hizmet için araçtır.  Bu araçları kullanırken birbirimizin boğazını sıkmanın, birbirimizi yok etmeye çalışmanın bu ülkeye geçmişte zararı oldu.  Aynı şeyi bir daha yapmamalıyız. Demokratik hakları kullanarak reylerimizi kullanacağız. Ben asla kimseyi ötekileştirmedim. Görevini yapan herkese sahip çıktım." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun eski Milletvekili Binici 4 aydır Atakum adayının tespit edilememesine isyan etti

CHP Samsun eski Milletvekili Binici 4 aydır Atakum adayının tespit edilememesine isyan etti