30 Ekim 2020 Cuma

İYİ PARTİ İLKADIM İLÇE BAŞKANI BURCU IŞITAN SATAR'DAN DEMİRTAŞ'IN SÖZLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar'dan Demirtaş'ın sözleri ile ilgili açıklama

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Av. Burcu Işıtan Satar, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın 'İYİ Parti'de misafirim' sözleri ile ilgili açıklama yaptı.

23 Temmuz 2020 Perşembe 18:09 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın 31 Mart seçimlerinde 'İYİ Parti'de misafirim' dediğini açıklaması sonrası İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'nun ardından İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar'dan da açıklama geldi.


İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın bugün düzenlediği basın toplantısında MHP'ye geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili yaptığı açıklamada sarf ettiği 'İYİ Parti'de misafirim' şeklinde ki sözleri ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Burcu Işıtan Satar, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın o sözleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Bilinmelidir ki, İyi Partideki tüm üyelerimiz, temsil noktasında olsun olmasın partinin gerçek sahipleridirler. Tüzüğümüz açıktır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi konuşmalarında defalarca belirtmiş “ Ezanla, bayrakla, İstiklal Marşı’mızla meselesi olmayan herkesi İYİ Parti’ye davet ediyorum. Peşime düşün demiyorum, gelin birlikte yürüyelim." demiştir. Yine bu minvalde partimizin seçim beyannamesinde yerel yönetimlerle ilgili olarak “İYİ Partinin yerel demokrasi anlayışının temelini, demokratik mahalli idare, halka hizmet, etkin katılım, adil ve eşit temsil, birlikte yönetim, siyasal sorumluluk, verimlilik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri oluşturmaktadır.” denilmektedir. Sayın İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da, bir bayrak ve ülke sevdalısı olarak bu ilkeler çerçevesinde partimize gelerek 27.01.2019 tarihinde üye olmuş, parti rozeti tarafımdan ilçe başkanlığımızda takılmıştır. Kendisi halende partimizin üyesi ve değerli bir belediye başkanı olup aynı ilkelere sonuna kadar bağlı olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle de Millet ittifakının adayı olarak seçimlere girerek, İYİ Partiden Belediye Başkanı olan Sayın Necattin Demirtaş’a halka hizmet noktasında yapmış olduğu çalışmalarında partimiz teşkilatları ve her biri birbirinden değerli meclis üyelerimizle vermiş olduğumuz destek ortada olup, bundan sonra da artarak devam edecektir. Misafirlik ev sahipliği gibi durumlar bizim siyaset anlayışımızın hiçbir noktasında bulunmamakta olup, bundan sonra da bulunması imkanı yoktur. Son olarak yine sayın genel başkanımızın belirttiği gibi Dünya’nın en güzel ülkesi olan Türkiye’ye, özelde Samsun şehrine rahat bir nefes aldıracak, her bir insanımıza umut veren, ülkemizdeki, şehrimizdeki mevcut, boğucu, bunaltıcı iklimi değiştirip, her birimize “iyi ki bu bizim ülkemiz, bizim şehrimiz” dedirtecek bakış açısını, anlayışı, iş ve kararları içeren çalışmaları kol kola, yan yana, ortak akılla gerçekleştireceğimizi; bunu da kardeşlik hukuku içerisinde her birimizi ev sahipleri olarak yapacağımızı bildiririm."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

DEVA Partisinin Samsun İl Başkanlığı görevine Kebire Birer Türk atandı

DEVA Partisinin Samsun İl Başkanlığı görevine Kebire Birer Türk atandı