05 Temmuz 2020 Pazar

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR: BAŞARDIK! 2019 YILI SAMSUN YILI İLAN EDİLDİ

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar: Başardık! 2019 yılı Samsun yılı ilan edildi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Cumhurbaşkanlığının 19 Mayıs genelgesi sonrası yaptığı açıklamada, "Başardık. 2019 yılı Samsun yılı ilan edildi" dedi.

26 Şubat 2019 Salı 16:21 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 2019 yılının Samsun yılı ilan edilmesi ile ilgili verdiği kanun teklifi sonrası Cumhurbaşkanlığının yayınladığı 19 Mayıs genelgesi ile 2019 yılının Samsun yılı olduğunu açıkladı.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın Ocak ayının ilk haftasında gündemine aldığı ve her fırsatta dile getirdiği “2019 yılının Samsun Yılı ilan edilmesi”ne ilişkin çabaları sonuç verdi.

2019 yılının "Samsun Yılı" ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı kutlamaları genelgesi 22 Şubat Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlandı.

2019 yılının 100. Yıl kutlamaları kapsamına alınmasına ilişkin müjdeli haberi sosyal medya hesabı üzerinden “Başardık! 2019; "Samsun Yılı" ilân edildi.” notuyla yurttaşlara duyuran Yaşar konuyla ilgili açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Ocak ayının ilk haftasında TBMM Başkanlığı'na Kanun Teklifi olarak verdiğim, TBMM kürsüsünde, televizyon programlarında, sosyal medya yayınlarında, kısacası her fırsatta vurguladığım; 2019 yılının "Samsun Yılı" ilan edilmesine ilişkin çalışmalarımız sonuç verdi ve Cumhurbaşkanlığı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı kutlamaları genelgesi 22 Şubat Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Samsun'umuzun 100. yılın şanına yakışır konuma kavuşacağına ve tüm Türkiye'nin hayranlıkla izlediği bir şehir olacağına olan inancım tamdır.

Büyük bir heyecanla karşıladığımız, Cumhurbaşkanının imzasıyla yayımlanan genelgenin ve düzenlenecek etkinliklerin Samsun'umuza, Samsunlu hemşehrilerimize ve tüm yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 100 yıl önce, milli birlik ve beraberliğe ne kadar ihtiyaç vardıysa 100 yıl sonra, yani bugün de bir o kadar ihtiyaç duyuyoruz.

Bu minvalde de çalışmalarımıza tepkisiz kalmayarak 2019 yılının Samsun’umuza armağan edilmesi noktasında yaptığı açıklamaları ve çalışmaları için Sayın Cumhurbaşkanına ve emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum.”  

Meclis kürsüsünden defalarca dile getirdik!

2019 yılının “Samsun Yılı” ilan edilmesinin önemini her fırsatta ifade eden Yaşar konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu; “2019 Samsun Yılı ilan edilene kadar özellikle meclis kürsüsünden aldığım her sözde bu konuyu dile getireceğimi belirtmiştim. Milletlerin geçmişlerinde, onların kaderlerini değiştiren, geleceklerini aydınlatan, toplumu bütünüyle kavrayarak köklü bir değişim ve gelişime, yeni bir yapı ve oluşuma yönelten önemli olaylar ve tarihler vardır. Türk Milleti için, bu tarihlerden biri elbette ki 1919’dur. Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihi, O’nun aynı zamanda ” benim gerçek doğum tarihim” dediği gündür. Atatürk, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu büyük günü, Türk Milleti için bir dönüm noktası ve Millî Mücadele’nin başlangıcı olarak kabul ettiğinden, çok güvendiği ve inandığı gençliğine armağan etmiştir.”

Kanun teklifimiz var!

2019 yılının tüm Türkiye için önemli olduğunu fakat Samsunlu vatandaşlar için ayrıca bir önem teşkil ettiğini belirten Yaşar, Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nin özellikle Samsunlu vatandalar arasında büyük heyecanla karşılandığını belirtti.

19 Mayıs 1919 ruhunun en içten şekilde hissedilmesi için her alternatifi kullandıklarını belirten Samsun Milletvekili; “2019’un Samsun Yılı ilan edilmesi için kanun teklifi verdik. Bu süreçte her alternatifi kullanmaya çalıştık. Yaptığımız bu çalışmaların hepsinden büyük memnuniyet duyuyorum. Önemli olan çalışmaların sonuca ulaşmasıydı o da oldu. “Samsun Yılı” hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'in bağımsız adayı Erhan Usta gittiği yerlerde büyük ilgi ile karşılaşıyor

Samsun Büyükşehir'in bağımsız adayı Erhan Usta gittiği yerlerde büyük ilgi ile karşılaşıyor