31 Mayıs 2020 Pazar

İYİ PARTİ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYATİ TEKİN: SAMSUN'A KÜLTÜR SANAT EVLERİ YAPACAĞIM

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Samsun'a kültür sanat evleri yapacağım

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında yaptığı konuşmada, göreve gelmesi halinde Samsun'a kültür sanat evleri yapacağını açıkladı.

20 Mart 2019 Çarşamba 21:01 SİYASET

Samsun’da faaliyet gösteren Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı temsilci ve öğrencileri İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin ile bir araya geldi. 


Mağduriyetlerini Hayati Tekin ile paylaşan Konservatuar Halk müziği bölüm şefi Halit Ateşli, konuşmasında mevcut kullanmış oldukları Eski Büyükşehir belediye binasının yaşam koşullarının uygun olmadığını belirtti. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Halk müziği bölüm şefi Halit Ateşli ise Hayati Tekin'in gerçekleştirdiği ziyarette, “Yaptığımız sanata saygı duyulmuyor Bu toplantıdaki amacımız Samsun’da konservatuvara ve bizim gibi sanat icra edenlere ses olmak evet sorunlarımız fazlasıyla var önceliğimiz yer temin edilmesi burada birçok şeye maruz kalıyoruz bizlere yeni yapılan Atakum Kültür Merkezin de temin edilen yer atıl durumda hava almayan Bodrum katını bize layık gördüler sizden ricamız eğer seçilirseniz bizi unutmayın” ifadelerini kullandı.

Hayati Tekin ise yaptığı konuşmasında “Mağduriyetinizi anlıyorum sizlere şöyle bir imkan sunabilirim ben kullanılmayan hatta tarla pozisyonundaki bir bahçeyi alıp sokak haline getireceğim bu sokakta İlçelerdeki evlerin minyatür hali sergilenecek dilerseniz size oradan yer temin edebilirim seçip beğenip orada yer alma hakkına sahipsiniz. Yapacağım evler içerisinde toplum yararına dernekler ve müzeler olacağı gibi kadınlara istihdam sağlayacak el emeği göz nuru sanat atölyeleri, resim, tiyatro gibi alanlara yer vereceğiz. Ben sizlerden oy beklemiyorum destek bekliyorum sizlere bunu proje olarak sunmuyorum siz istediniz diye söz vermiyorum bu benim öncelikli görevim ben bu imkanları sizlere sağlamak zorundayım hep birlikte bir araya gelip istişare yapacağız hangi mekanı istiyorsunuz hangi imkanlardan yararlanmak istiyorsunuz bunları dile getirmek sizin hakkınız sanatçı karşılanan güzel koşullar içerisinde huzur bulur ilham alır kendine değer verildiğini görür ise bunu karşıya yansıtır belirttiğiniz ve size verilen imkanlarda ruhen kendinizi hazırlayıp yansıtamamanız  çok normal sizler bizim için önemli elit insanlarsınız bunu birlikte planlayacağız birlikte çözüme kavuşturacağız bu benim ahtım, kendime görevim, kendime vazifem ve biz bu işi beraber başaracağız” dedi.

Temsilcilerin ve öğrencilerin yaşadıkları sorunları, görüş ve önerilerini belirttikleri toplantının sonunda yeni yer sözü alan temsilciler ve öğrenciler verilen sözün en kısa zamanda gerçekleştirilmesini istedi. Keyifle devam eden toplantının sonunda Konservatuar öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin’den türkü söylemesini istedi Tekin, öğrencilerin bu isteğini kırmayıp iki mısralık türkü söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan adayı Zihni Şahin: Atakum'da tarih yazacağız

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan adayı Zihni Şahin: Atakum'da tarih yazacağız