15 Kasım 2019 Cuma

İYİ PARTİ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYATİ TEKİN ÜRETİCİLER İÇİN 5 AYRI DEPO YAPACAĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin üreticiler için 5 ayrı depo yapacağını açıkladı

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Çarşambalılar Derneğinde yaptığı açıklamada, ilçe minibüslerini şehir içine sokacağını, üreticiler için de lisanslı 5 ayrı depo yapacağını açıkladı.

09 Mart 2019 Cumartesi 14:41 SİYASET

İYİ Parti Samsun  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Çarşambalılar Derneğinde 31 Mart yerel seçimleri sonrası göreve gelmesi halinde hayata geçireceği hizmetleri açıkladı.


Samsun'da İYi Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Çarşambalılar Derneğinde yaptığı konuşmada "Çarşamba Ovası’nda yetişen ürünler için dondurulmuş gıda  tesisleri ve lisanslı fındık deposu yapacağım" dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilmesi halinde üreticilerin ürünlerinin tarlada kalmaması için Terme, Çarşamba, Tekkeköy, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde 5 lisanslı depo yapacağını belirten Hayati Tekin, Çarşambalılar Derneğinde yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Benim kaderim Çarşambalılarla beraber. Öz evladınıza sahip çıkacağınıza inanıyorum. Bölgenin sorunlarını çok iyi biliyorum. Çarşamba, Terme, Ayvacık ve Salıpazarlılara  adeta hakaret ediliyor. Araçları Samsun’un içine sokulmuyor. Ben minibüslerin şehrin içine kadar girmesini sağlayacağım. Çarşamba’yı gezdim. Köylere gittim. Yolları, grup yolları dahil konuşmaya gerek yok. Sulama sorunları, Ovanın değerlendirilemeyen ürünleri biliyorum. Tekkeköy’e Gıda OSB kuruldu. Gıda OSB’nin kuruluş amacı, Çarşamba ve Bafra’nın mevsiminde toplanan ürünlerini dondurarak değerlendirecek, ekonomiye katacak firmaların ve fabrikaların kurulması idi.  Maalesef, buraya tesis kurmak isteyen 3 firmaya buraya konuşlanması için arazi tahsisi yapılmadı. Depo olmayınca köylünün mevsiminde ürettiği ürünler para etmedi. Ürün para etmeyince de verimli ovalara önce kavak, sonra fındık  dikildi. Ne toprakların ne de üreticinin alın terinin değerini biliyoruz.  Fındık Samsun için çok önemli. Ürünlerimizin değerlendirilmesi için dondurulmuş gıda fabrikalarının yapılaması,  fındık için lisanslı depoların olması gerekir. Ben, Tekkeköy, Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık ve Terme’ye 5 lisanslı depo yapacağım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İstanbul Erkek Lisesi 16'ıncı Uluslararası Altın Boğa kısa film yarışması başvuruları başladı

İstanbul Erkek Lisesi 16'ıncı Uluslararası Altın Boğa kısa film yarışması başvuruları başladı