26 Mayıs 2020 Salı

İYİ PARTİ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYATİ TEKİN'DEN 72 BİN KİŞİYE İŞ, AŞ VAADİ

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin'den 72 bin kişiye iş, aş vaadi

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Samsun'da 3 tane yeni Organize Sanayi Bölgesi kuracaklarını ve 72 bin kişiye iş aş imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

28 Şubat 2019 Perşembe 14:31 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin'den göreve gelmesi halinde 72 bin kişiye iş, aş vaadi geldi.


İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin Seçim çalışmalarını Çarşamba ve mahallelerinde sürdürdü.

Çarşamba’da ilk olarak pazaryeri ve esnaf ziyaretleri yapan Hayati Tekin’e CHP Çarşamba Belediye Başkan Adayı Altan Karabulut, İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan  Yazıcı, CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükçü ve çok sayıda partili eşlik etti.

Pazaryeri ve ilçe esnafını dinleyen ve vatandaşlarla kucaklaşan Hayati Tekin, Çarşamba’daki basın kuruluşlarını da ziyaret ettikten sonra sırasıyla Beyyenice,Cayvar, Bayramlı ve Karabahçe Mahallelerinde düzenlenen toplantılara katıldı, sorunları dinledi.

SAMSUN’A 3 YENİ OSB DAHA YAPACAĞIZ
Hayati Tekin bu mahallelerde yaptığı konuşmalarda, "Geçmişim geleceğimin aynısı . Tekkeköy benim aynam . Başkanlığım dönemim boyunca ne haram yerim ne de başkasının haram yemesine izin veririm. Köylü vatandaşın en büyük sorunu yol ve ürünlerin hak ettiği ücreti etmemesi. Yol  ve alt yapı sorununu da biz çözeceğiz.

İLK HEDEF 72 BİN KİŞİYE İŞ, AŞ
İşsizlik ile ilgili en büyük projem mevcut . Mevcut OSB dışında 3 tane daha OSB kurulmasını sağlayacağım. 10'ar bin metrekare alana sahip 150 fabrikanın kurulması için girişimlerde bulunacağım.  Bu da en az 72 bin istihdam demektir.  Fındık üreticileri için ürünlerini koruyabilmesi ve hak ettiği ücreti kazanabilmesi için lisanslı depolar kuracağız .” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ayakkabı boyacısının fotoğrafı 'Vatandaşın derdi seçim değil geçim' dedirtti

Samsun'da ayakkabı boyacısının fotoğrafı 'Vatandaşın derdi seçim değil geçim' dedirtti