04 Temmuz 2020 Cumartesi

İYİ PARTİ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI TEKİN, GÜLSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINA İKİ ALTERNATİF SUNDU

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarına iki alternatif sundu

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarına iki alternatif sunarak, "Benim hedefim portatif prefabrik sanayi şeklinde bir yapılaşma. Ancak ikinci alternatif olarak Tekkeköy’deki küçük sanayiye yerleştirme düşüncemiz var." dedi.

16 Mart 2019 Cumartesi 18:47 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya geldi, "Gülsan Sanayi yeni yerine taşınmadan mevcut sanayi sitesi yıkılmayacak" dedi.


İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Gülsan sanayi sitesi esnafları ile bir araya geldi.

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi’nin kanayan bir yara haline geldiğini, esnafların mağdur edildiğini belirterek,  "GülsanSanayi çok tartışıldı, çok konuşuldu . Samsun'un kanayan yarası haline geldi. Bizde bu sorunu çözmek için buradayız. Gülsan yıkılacak diye manşetler atıldı, niyetler belirtildi hedefler konuldu. Arsa sahiplerine ödenmesi gereken miktarın üçte biri size teklif edildi. Toybelen tarafında sizler için ayrılmış olan alana ve tahsisine zorlanan alan kafa karışıklığı yarattı. Benim hedefim portatif prefabrik sanayi şeklinde bir yapılaşma. Ancak ikinci alternatif olarak Tekkeköy’deki küçük sanayiye yerleştirme düşüncemiz var. Ben taahhüt ediyorum; Sanayideki dükkanlar için yeni yer hazırlanmadan, kurulup rahata kavuşmadan burası asla yıkılmayacak sizler asla mağdur edilmeyeceksiniz.” dedi.DOĞU PARK TATİLYA OLACAK
Samsun'da bulunan Doğu Park alanını  yeniden projelendireceklerini ve  İstanbul'daki Tatilya modelini burada uygulayacaklarını ifade eden Hayati Tekin, “Bu  mekan ile Doğu Park’ı yürüyen merdiven ve üst geçit ile birbirine bağlayacağız. Konusunda uzman kişi ve firmalarla gereken görüşmeleri yaptım.  Proje çalışmalarına hemen başlayacağız.  Gülsan sanayi Sitesi esnafı da en geç 2020 nin sonunda yeni yerlerine kavuşturulacak. “ diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da KYK'lı öğrenciler şehitlikte şehitler için dua etti

Samsun'da KYK'lı öğrenciler şehitlikte şehitler için dua etti