22 Ekim 2021 Cuma

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSOY'DAN AK PARTİ İL BAŞKANINA KAYYUM TEPKİSİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy'dan AK Parti İl Başkanına kayyum tepkisi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İYİ Partili İlkadım Belediyesine kayyum atanabileceğini söyleyen AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya sert cevap verdi.

03 Ekim 2020 Cumartesi 13:38 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun İYİ Partili İlkadım Belediyesi ile ilgili yaptığı kayyum açıklamasına tepki gösterdi.


Samsun Kent Haber'e konuşan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İlkadım Belediyesi için AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu tarafından dile getirilen kayyum açıklamasına sert yanıt verdi.

AK Parti İl Başkanı Aksu'nun kayyum açıklaması ile 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ı belediye başkanı seçen İlkadım halkının iradesine hakaret ettiğini söyleyen İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, "Milletin iradesine saygı duyun" dedi.

İYİ Partili İlkadım Belediyesi için gündeme getirilen kayyum sözleri ile ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun haddini aşan bir ifade kullandığını kaydeden Aksoy, Samsun Kent Haber'e özel yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"İlkadım Belediyesine kayyum atanabilir demek abesle iştigaldir. AK Parti İl Başkanı haddini aşan bir cümle kullanmış. 31 Mart seçimlerinde İlkadım halkı, partimizin adayı Necattin Demirtaş'ı belediye başkanı seçti. Herkesin bu karara saygılı olması gerekir. İlkadım Belediyesini 260 milyon borç ile devrettiler. Bu şartlar altında İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş bizce mükemmel işler yapıyor. Belediyede yanlış olan bir şey varsa İçişleri Bakanlığı bu konuyu soruşturur. Ancak kayyum atanabilir demek abesle iştikaldir. Kayyum atanan belediyeler bellidir. Kayyum açıklaması ile farklı imalarda bulunmak yada bunu düşünmekte İlkadım halkının tercihine hakarettir. Necattin Demirtaş'ın çizgisini herkes bilir. Milletin iradesine saygı duyulması gerekmektedir. Yaşadıkları oy kayıplarını gördükleri için böyle suni gündemler yaratıyorlar." 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr/ ÖZEL HABER

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mustafa

03 Ekim 2020 Cumartesi 14:56

AKP il başkanı boyundan büyük laflar etmiş böyle birşey gündeme getirmek bile yanlış ona bakarsan Türkiye genelinde AKP belediyelerin alayına kayyum atanması gerekiyor Bi İstanbul ve Ankara kaybedildi diye iş bile yapamıyorlar yazık en basit örneğini vereyim İstanbul sancaktepe belediyesinin borcu 780 trilyon pendik belediyesi 560 trilyon tuzla 860 trilyon Bi zahmet bunları inceleyin ama yemez değilmi sadece şunu diyorum eden bulur rabbim görüyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da iki futbolcu daha Korona oldu! Kulüpte vaka sayısı 4'e yükseldi

Samsunspor'da iki futbolcu daha Korona oldu! Kulüpte vaka sayısı 4'e yükseldi