19 Ekim 2021 Salı

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSOY'DAN BÜYÜKŞEHİR VE TERME İÇİN KAYYIM SORUSU

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy'dan Büyükşehir ve Terme için kayyım sorusu

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediyesinde rüşvet iddiası ile daire başkanının tutuklanması ve Terme Belediyesinde de gündeme gelen zimmet iddiaları için kayyım sorusu sordu.

28 Aralık 2020 Pazartesi 16:29 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İçişleri Bakanlığına Samsun Büyükşehir ve Terme Belediyesine kayyım ataması yapmayı düşünüp düşünmediğini sordu.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanı Bahattin Karakaş, rüşvet iddiası ile gözaltına alınarak tutuklanmış ardından evinde ve makam odasında yapılan aramada 10 milyon TL para ve ziynet eşyalarının ele geçirildiği gündeme gelmişti. Tutuklama sonrası ayrıca daire başkanının daha önce görev yaptığı Terme Belediyesinde de 180 bin liranın zimmete geçirildiği iddiaları ortaya atılırken, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy, yaşananlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığına seslenerek, "Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesinde kayyum şartları oluşmuş mudur. Bu iki belediyede yaşanan rüşvet, zimmete para geçirme iddialarına ilişkin İçişleri Bakanlığı bir müfettiş görevlendirmeyi düşünüyor mu" diye sordu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: Zor günleri birlikte aşacağız

Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: Zor günleri birlikte aşacağız