20 Eylül 2021 Pazartesi

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI DEMİRTAŞ'IN MİSAFİRİM AÇIKLAMASINA YANIT VERDİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Demirtaş'ın misafirim açıklamasına yanıt verdi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, İYİ Parti'de misafir olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın açıklamalarına yanıt verdi.

23 Temmuz 2020 Perşembe 15:30 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, partisinin belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın "İYİ Parti'ye misafir olarak geldim" sözleri ile ilgili Samsun Kent Haber'e açıklama yaptı.


Necattin Demirtaş bugün düzenlediği basın toplantısında, MHP'ye geri dönüş yapıp yapmayacağı ile ilgili bir soruya yanıt verdi. Verdiği yanıtta, 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti'ye geçtiğinde de bu sorunun kendisine sorulduğunu ve o tarihte bu soruya "Ben İYİ Partiye misafir olarak geldim. Aynı ifadem budur. Misafiri ev sahibi yapmak ev sahibinin elindedir. Ben öyle bir ortam bulmalıyım ki kendime, benim evim buraymış, benim daha gidecek yerim yok demem lazım. Bu misafir ne zaman gidecek diye gözlerseniz bende orada durmam giderim dedim." dediğini açıklamıştı.

Necattin Demirtaş'ın bu açıklamaları ile ilgili ise Samsun Kent Haber'e konuşan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, şunları dile getirdi.
"Bizim partimizde temsil noktasında olan hiç kimse misafir olarak adledilmez. Her biri parti seçmenine, partinin kurumsal kimliğini temsil eder ve hiç kimse misafir muamelesi beklemez. Her bir arkadaşımız, temsil noktasında olsun yada olmasın partimizin ve genel başkanımızın prensipleri çerçevesinde bu partinin değeridir. Kimseye değer biçme anlamında farklı gözle bakılmaz. Necattin Demirtaş başkanda bizim partimizin misafiri değil asli unsurudur. En azından biz böyle kabul ediyoruz." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar'dan Demirtaş'ın sözleri ile ilgili açıklama

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar'dan Demirtaş'ın sözleri ile ilgili açıklama