24 Eylül 2021 Cuma

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI: ERSAN AKSU, MUSTAFA DEMİR'E AVUKATLIK YAPMAYA ÇALIŞTI

İYİ Parti Samsun İl Başkanı: Ersan Aksu, Mustafa Demir'e avukatlık yapmaya çalıştı

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun tutuklanan daire başkanı olayı ile ilgili yaptığı açıklamayı eleştirdi, "Bu açıklamayı muhatabı yapmalıydı. Ersan Aksu, Mustafa Demir'e avukatlık yapmaya çalıştı" dedi.

09 Ocak 2021 Cumartesi 16:54 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediyesinde rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanı ile ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun yaptığı açıklamaların Samsun halkını rahatlatmadığını savundu.


SAMSUN'U RAHATLATACAK AÇIKLAMA YAPILMADI
Samsun Kent Haber'e açıklama yapan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy, AK Parti İl Başkanı Aksu'nun tutuklanan daire başkanı olayına yönelik yaptığı açıklamanın ön alma açıklaması olduğunu belirterek, "İYİ Parti İl Başkanlığı olarak tutuklanan daire başkanı olayı ile ilgili yaptığımız açıklamada gündeme getirdiğimiz sorulara cevap verilmemiştir. Bizim bu sorularımıza belediye başkanı Mustafa Demir'in cevap vermesi lazım ama ortada öyle bir şey yok. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun konuya ilişkin açıklaması Samsun halkını rahatlatacak bir açıklama değildir." dedi.

ERSAN AKSU AVUKATLIĞINI YAPMAYA ÇALIŞTI
Ersan Aksu'nun konuya ilişkin olarak "Bir il başkanı, bir belediye başkanı ne zaman hangi konuda açıklama yapacağını kendisi takdir eder." sözlerini de eleştiren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy, şunları dile getirdi.
"Tutuklanan daire başkanı ile ilgili olarak sormuş olduğumuz sorulara cevap verilmesi gerekiyor. Bu soruların muhatabı Ersan Aksu değil, Mustafa Demir'dir. Seçilmiş kişilerin Samsun halkına karşı açıklama yapma sorumlulukları vardır. Seçilmişlerin biz istersek açıklama yaparız gibi bir keyfiyet takdiri olamaz. Ersan Aksu, Samsun halkını rahatlatmayan açıklamaları ile Mustafa Demir'e avukatlık yapmaya çalıştı. Biz İYİ Parti olarak sormuş olduğumuz soruların arkasındayız ve bu sorularında cevap bulmasını istiyoruz"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Burgaz

11 Ocak 2021 Pazartesi 11:25

AKP il başkanı büyük şehirdeki yolsuzluk için bu kurumda 4000 kişi çalışıyor olabilir dedi . EYYY Ersan Aksu bu kişi işçi veya sırada memur değil daire başkanı belediyede ilk 20 kişiden biri hemde paranın başında daire başkanı.Sen nasıl bir böyle beyanda bulunuyon Bu adam bu mevkilere nasıl geliyor terme belediyeside samsun büyük şehir AKP nin CHP belediyesi olsaydı reisin bile dilinden düzmezdi. EYYY KILIÇTAROĞLUUUU ..

Arif

09 Ocak 2021 Cumartesi 23:09

Buyuksehire ve ilkadima da kayyum atasin o zaman ikisindede hirsizlik ve hirsizliga goz yumma var kimler imza atiyo kimler isini takip etmiyor bakilsun enekcerin haklarini ceplerine doldurupta para yok demogojisine siginmasinlar emekciye yarim maas vere vere milleti bankalara borclandirdilar hep hacizlik olduk emekciler iki bld de kayyum gelsin hirsizlar ciksin piyasaya yazik bu halka

Hakan

09 Ocak 2021 Cumartesi 17:13

Pekela siz kent haber olarak böyle bir absürt açıklamayı nasıl görüyorsunuz ben Samsun çocuğum gavaklıyım ben kayyum atansın diyorum kardeşim büyük şehire daha neler çıkacak benim verdiğim vergiler niye başkasının özel kasasında dursun niye zihnet eşyaları alsın Mustafa Demir görevden alınmalı mali şube işin üzerine giderse daha neler çıkacak neler

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Savcılığa verilen şikayet dilekçesini gösterin

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Savcılığa verilen şikayet dilekçesini gösterin