20 Mayıs 2019 Pazartesi

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI ÖMER SÜSLÜ: PARKTEK GELİRİ SAMSUNSPOR'A VERİLMELİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: PARKTEK  geliri Samsunspor'a verilmeli

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, basın mensupları ile gerçekleşen iftar yemeğinde Samsun ve Samsunspor'un sorunları ve bu sorunların çözümü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

24 Mayıs 2018 Perşembe 12:45 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı, Ramazan ayı nedeni ile basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İYi Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, iftar yemeğinde yaptığı açıklamada PARKTEK gelirinin Samsunspor'a verilmesi gerektiğini söyledi.


İYi Parti Samsun İl Başkanlığının düzenlediği iftar yemeği için İyi Parti Genel Merkezi Medya ve Basından Sorumlu Komisyonun, Basın ve İletişim Koordinatörü Yeliz Koray Samsun'a geldi. 

Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in 26 Mayıs Cumartesi günü Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenleyeceği miting öncesinde Samsun'a gelen Koray, Samsun İl Başkanlığı'nca düzenlenen iftar programında basın mensupları ile bir araya geldi. 

İyi Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, yerel medya görevlileri ile iftar yemeğinde buluştu. Başkan Süslü'nün yanında genel merkez'den gelen bir de misafiri vardı. Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in hafta sonu katılacağı Samsun mitingi öncesinde, İyi Parti Basın ve İletişim Koordinatörü Yeliz Koray da organizasyonda yerini alarak medya mensupları ile istişarelerde bulundu.

İftarın açılması sonrası  toplantı salonuna geçildi. Burada söz alan Yeliz Koray, yerel basını son derece önemsediklerini, Samsun'un sorunlarını da bizzat medya mensuplarından dinlemek, varsa önerilerini alıp İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'e ileteceklerinin üstünde durdu.Daha sonrasında konuşmayı devralan İyi Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in gönderdiği mesajı medya mensupları ile paylaştı. Başkan Süslü, böylesi bir uygulamanın siyasette ilk defa uygulandığını, gündemi en iyi takip edenlerden birinin de yerel medya olduğunu söylerken, ''Samsun'un problemlerini en iyi bilenler sizlersiniz. Sizin önerileriniz bizim için çok önemli. Gelecek adına da, Samsun'la ilgili çizeceğimiz siyasetle de bizim önümüzü açacaktır diye düşünüyoruz'' dedi.

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Samsun İl Başkanı Ömer Süslü vasıtası ile yayımladığı mesajında şu noktalara değindi;

''SAMSUN, İYİ PARTİ İLE ŞAHLANACAK''
Türkiye Cumhuriyeti'nin fiilen temellerinin atıldığı ve milli mücadelenin başladığı Samsun'a bulunacağım için son derece mutluyum. Cumhuriyet'in ilanından sonra sosyoekonomik açıdan en gelişmiş iller arasında bulunan Samsun'un, özellikle son yıllarda ihmal adildiğini görmek üzücü. Samsunlu hemşehrilerimin, Samsun'a yatırım yapmayanlara sandıkta cevap vereceğine inanıyorum. Samsun'u tarım ve ekonomi projeleri ile şahlandıracağız.

SAMSUN'UN POTANSİYELİ GÖRMEZDEN GELİNİYOR
Tarımı, limanı, sanayisi ve sosyal yapısıyla, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Samsun'a aynı oranda değer verilmiyor. Samsun, ticaret ve istihdam alanlarında potansiyeli son derece yüksek olmasına rağmen, görmezden geliniyor. Bafra ve Çarşamba gibi büyük, bereketli topraklara sahip olan Samsun, tarım politikaları yüzünden üretemez hale geldi. Daha dün, Malatyalı bir çiftçimiz, borcunu ödeyemediği için, bankanın önünde kendini yakmaya çalıştı. Kendi kendine yeten bir tarım ülkesiyken, bizleri ithalata mahküm eden iktidara, çiftçilerimiz hesap soracaktır. Samsunlu çiftçilerimiz toprağına küsmesin. İyi Parti iktidarı ile borç batağındaki vatandaşlarımızın borcunu sıfırlayıp, çiftçilerimizin üzerinden, mazot ve gübre yükünü alacağız. Sizlere söz veriyorum. Türkiye, yeniden üreten bir ülke olacak.FABRİKALARI SATTILAR
Kalkınmada 1'inci derecede öncelikli iller arasında olan Samsun'a yatırım yapmak bir tarafa, iflasın eşiğine gelen fabrikalara teşvik verilmedi. Azot ve bakır fabrikaları kapatıldı. Tütün fabrikasını sattılar. Şimdi de gözlerini şeker fabrikasına diktiler. İşletemedikleri için şeker fabrikasında üretimi durdurmak, istihdama da, şeker pancarı üreticisine de balta vurmaktır. ''15 Bin kişiye iş imkanı yaratacak'' vaadiyle, 150 milyon TL harcanarak temeli atılan Samsun Tershanesi'ni bile bitiremediler. Hava, kara ve deniz ulaşımı ile ticaretin bel kemiği olması gereken Samsun'un, aktarma noktası olması için, hızlı trenin de Samsun'a erişimi sağlanmalıdır. Samsunlu hemşehrilerim, İyi Parti iktidarı ile Samsun'un nasıl bir potansiyele sahip olduğunu görecek.

SAMSUNSPOR ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK
1965 Yılında kurulmuş, 15 yıl önce Süper Lig'de üst sıralara oynamış bir takımın, iki spor bakanının Samsunlu olmasına rağmen, bugün borç batağında kayyuma devredilmesi de, ikinci lige düşmesi de, yerel ve genel iktidarın Samsun'a ne kadar değer verdiğinin en büyük göstergesidir. Oysaki spor takımları, illere marka değeri kazandıran önemli etkenlerden biridir. İyi Parti iktidarının spora ve sporculara verdiği desteklerle, inşallah, Samsunspor'u yeniden eski günlerine kavuşturup, Süper Lig maçlarını Samsunlu hemşehrilerimiz ile birlikte izleyeceğiz.

Ömer Süslü, Samsunspor ile ilgili şunları söyledi;

SİYASETÇİ SİYASETİNİ YAPTIĞI GİBİ SAMSUNSPOR'A DA SAHİP ÇIKACAK
Samsunspor'a güçlü bir yönetim atanması için mücadele edeceğiz. Samsunspor'un en büyük problemi, siyasetin spora çok müdahil olması. Sadece müdahale edip oradan nemalanması, üstüne düşeni de yapmamasıdır. Biz bunu reddediyoruz. Siyasetçi siyasetini yapacak. Ama takıma da sahip çıkacak. Bunu da nasıl yapacak? Ona kalıcı gelirler sağlacak. Atılımlar gerçekleştirecek. Bu atılımları yapmadan, sadece ''500 bin lira verelim. 1 milyon lira verelim'' o an ki lokal çözümler ile deplasman masraflarını karşılayalım. Bunu da devlet parası ile, devlet imkanları ile yapıp, sanki kendileri yapıyormuş gibi göstererek, oradan bir siyasi rant devşirelim anlayışındalar. Biz onu düşünmüyoruz. Öyle bir şey yapmayı da uygun bulmuyoruz.

SAMSUNSPOR ŞU AN SÜPER LİG'DE ÜST SIRALARA OYNAMALIYDI
Ben iyi bir futbol seyircisiyim. İyi de oynarım. Futbolu iyi bilirim. Doğru projeler ile, doğru isimleri buluşturabilirseniz, Samsunspor'un şu an Süper Lig'de kafaya oynamaması için hiç bir sebep yok. Samsun'da Parktek'i biliyorsunuz. Parktek'e kimse para ödemiyor. Ödeyen de içi acıyarak ödüyor. Gayri kanuni bir durum. Ama Samsunspor'a bu verilirse, bununla ilgili de yerel ve ulusal anlamda bir yasa çıkartılırsa mecliste, o zaman resmileşmiş olacak bu yapılan ödeme. Millet de, bu yalan ödeme Samsunspor'a gittiği için, gönül rahatlığı ile ödeyecektir. İşte Samsunspor'a böyle katkı sağlanabilir.SAMSUNSPOR'A BENZİN İSTASYONU ZARAR EDER DİYENLER, SAMULAŞ'A İÇİN KURUYORLAR
Bir benzin istasyonu önerimiz olmuştu daha önce bir toplantıda. Taraftarlar da birer kart alsın. Yüzde 5 veya 7 indirimle yakıtını oradan alsın dediğimizde, Ak Partili bir milletvekili, ''benim iki tane benzin istasyonum var. Hiç biri para kazanmıyor. İsteyene bedavaya kiraya veririm'' demişti. Ben de, ''ver, ben alırım'' dedim. Ama vermedi. Şimdi bakıyoruz. Samulaş, kendilerine, zarar ettiği söylenen benzin istasyonunu kuruyorlar. Biz, ısrarla Büyükşehir meclisinden, bir yer tahsis edip, gelirinin de kulübe bırakılmasını öneriyoruz. Yine ben bir toplantıda bir öneride daha bulunmuştum. İsmini söylemeyeceğimiz, o koca koca kuleler var ya, o kulelerin nasıl orada toplanıp, nasıl imar değişiklikleri yapılıp, nasıl rant sağlanıp, o gökdelenlerin nasıl oraya dikildiğini herkes biliyor. Buna benzer bir arsa da Samsunspor'a tahsis edilsin dedim. Büyük bir arsa olsun. 150-200 daireli bir konut yapılsın. Onun da yüzde 30-35 arasında bir fiyatla 50-60 dairesini kulübe verelim. Satsın ve borçlarını ödesin dediğimizde, ''onu da yapamayız. Yusuf Bey (Yuzuf Ziya Yılmaz) kızıyor'' dediler. Biz iktidara gelirsek onu da gerçekleştireceğiz. "

SAMSUNSPOR İÇİN YAPACAKLARIMIZI SİYASİ RANT HALİNE GETİRMEYECEĞİZ
Samsunspor'un borçları da 2 sene içerisinde bitmiş olur. Süper Lig'de de adına, şanına yaraşır, armasına yaraşır bir mücadelenin içerisine girmiş olur. Ama bunu yaparken de kimsenin gözünün içerisine sokmayacağız. İyi Parti olarak biz yaptık demeyeceğiz. Çünkü yapılanların hepsi milletin parası ile, milletin eliyle, milletin iradesi ile, milletin desteği ile yapılıyor. Samsunspor'da milletin takımı. Şehrin takımı. Hiçbir zaman bunu siyasi ranta çevirdiğimizi görmeyeceksiniz. 

SAMSUNLU SPOR BAKANLARI SADECE KENDİLERİNE BAKTI
Samsun'un her dönem bakanları oldu. Ama Samsun'un bakanları sadece kendilerine bakıyor. Bir yere baktıkları yok. Samsunspor'un hali ortada. Biz ilk defa tarafsız sahada taraftarsız maç yaptık. Play off finali oynadık. O dönem de Spor Bakanı (Suat Kılıç) Samsunluydu. ''Kardeşim ne oluyor? Burası tarafsız saha. Burada da bu ceza uygulanmaz'' diyebilirdi ve çok rahatlıkla taraftarların izlemesi sağlanabilirdi. 

BU TAKIMA, SAMSUN'UN ÖZ EVLADI GİBİ, BAYBURTLU VALİSİ SAHİP ÇIKTI
Ben şunu söyleyeyim. Belki insanlar kızacaklar ama Samsunluluk bilincinden çok Samsunculuk bilincinin öne çıkarılması taraftarıyım. Samsunluluk dediğiniz zaman, burası çok kozmopolit bir şehir. 1 Milyon 300 bin nüfusun, belki de 500 binini içine almış, 800 binini dışlamış oluyorsunuz. Ama Samsuncu derseniz, nüfusun tamamını kucaklamış olursunuz. Buranın en büyük problemi, milletvekillerinin başka bir şehire ait olması değil, Samsuncu olamamalarıdır. Öncelikleri hiç Samsun olmamış. Hep kendilerini düşünmüşler. Hep yakın çevrelerini düşünmüşler. Ama burayı hiç düşünmemişler. Samsunspor'un haline bakıyorsunuz... Samsun'a öz evlatları kadar sahip çıkan tek kişi Bayburtlu Valimizdi. Önemli olan bir yatırım yapılacağı zaman, akıllara ilk olarak Samsun isminin gelmesi, o lobinin oluşturulması sayesinde herşeyi Samsun'a getirebilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

24 Mayıs 2018 Perşembe 15:45

Evet yaptığınız liste anlattıklarınızla çok uyumlu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da resmi plakalı kamyonette taşınan işçilerin can güvenliği hiçe sayıldı

Samsun'da resmi plakalı kamyonette taşınan işçilerin can güvenliği hiçe sayıldı