20 Ocak 2022 Perşembe

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANINDAN TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANI OĞLUNUZUN ARKADAŞI MI SORUSU

İYİ Parti Samsun İl Başkanından tutuklanan daire başkanı oğlunuzun arkadaşı mı sorusu

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e tutuklanan daire başkanı ile ilgili, "Adı geçen şahsın oğlunuzun arkadaşı olması sebebi ile Daire Başkanı olduğu iddiası doğru mudur" sorusunu sordu.

31 Aralık 2020 Perşembe 04:10 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy'un Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanı ile ilgili sorduğu 10 soru içinde gözden kaçan detaylar..


İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e tutuklanan daire başkanı ile ilgili şoke edecek sorular sordu.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e 10 ayrı soru sormuştu. Tutuklanan daire başkanı ile ilgili sorularında yer aldığı açıklamada yer alan bazı sorular ise hayli dikkat çekiciydi.

İşte İYİ Parti İl Başkanı Aksoy'un tutuklanan daire başkanı ile ilgili Mustafa Demir'e yönelttiği o önemli sorular.

"Belde belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan ve 20 yıllık memuriyet hayatında geçmiş dönemde hem İlkadım Belediyesinde hem de Terme Belediyesindeki görev suiistimali hakkında bir çok iddia ve suçlama varken, üstelik AKP'li Eski Terme Belediye Başkanı tarafından bizzat uyarıldığınız halde Büyükşehir Belediyesine Daire Başkanlığı görevi için neden transfer ettiniz? Sizi uyaran bir üst düzey bürokrata sen işine bak dediniz mi? Siz Bu işin neresindesiniz? Adı geçen şahsın oğlunuzun arkadaşı olması sebebi ile Daire Başkanı olduğu iddiası doğru mudur? Bahsi geçen personelin makam odasında bulunan altınlar başka şahıslar adına çıkan banka hesap cüzdanları, evinde bulunduğu iddia edilen kasa ve paralar Teftiş kurulunu, İçişleri Bakanlığını göreve daveti gerektirmez mi? Bu konuda hem hükümetin hem de sizin sessiz kalmanız, başka Belediyelerde sürekli kayyum lafını gündeme getirip atama yaparken sizin hâlâ makamınızda üstelik hiçbir şey olmamış gibi rahat oturmanız doğru mu? Büyükşehir Belediyesi aylarca su zammı ile ülke gündemini meşgul etti. Vatandaşın kullandığı üç beş ton suyun peşinde koşan bir Başkan olarak topladığınız paraların çalınmaması için bundan sonra ne tür tedbirler alacaksınız?"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ramazan

16 Mayıs 2021 Pazar 09:42

Gerçekten doğru tespitleri sormuş cevap az kalır istifa gerekir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı daire başkanı olayı ve zimmet iddialarını incelemeye aldı

AK Parti Samsun İl Başkanı daire başkanı olayı ve zimmet iddialarını incelemeye aldı