26 Haziran 2019 Çarşamba

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYI BEDRİ YAŞAR: ÇİFTÇİNİN GELİRİ 5 KAT ARTACAK

İYİ Parti Samsun Milletvekili adayı Bedri Yaşar: Çiftçinin geliri 5 kat artacak

İYi Parti Samsun Milletvekili adayı Bedri Yaşar, 24 Haziran seçimlerinde partisinin güçlü çıkması halinde çiftçilerin gelirinin 5 kat artacağını, işsizliğin ise önüne geçileceğini söyledi.

18 Haziran 2018 Pazartesi 14:01 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili adayı Bedri Yaşar, İYİ Parti iktidarında hayata geçirecekleri projelerle çiftçinin gelirinde en az 5 kat artış olacağını söyledi.


İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma töreninde açıklanan dev projeler Samsun halkının yüzünü güldürdü. İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı Bedri Yaşar, Samsun’da işsizliğin önüne geçecek ve kentin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmenin zor olmadığını ve bunu İYİ Parti’nin başaracağını dile getirdi.

‘GÖZ BOYAMAYA ÇALIŞIYORLAR’
Uygulanana yanlış tarım politikaları nedeniyle, çiftçinin zarar ettiğini ifade eden Bedri Yaşar, “Hükümet maalesef çiftçinin derdine derman olacak çözümler yerine popülist politikalarla göz boyamaya çalışmaktadır. Gübre, mazot ve elektrik fiyatlarındaki artış herkesin malumu. 2017'de çiftçiye destekleme ödemesi 12,7 milyar TL olmuştur ancak kanuna göre yapılması gereken ödeme 30,4 milyar TL olması gerekirdi. Bu durum 2018 yılı için de değişmemiştir. Hükümetimiz adeta çiftçiden para kazanmaktadır” dedi.

HEDEF 1 MİLYAR DOLAR
Çiftçinin ürünlerinin bu sene de tarlada kalacağından korktuğunu belirten İYİ Parti Samsun Miletvekili Adayı Bedri Yaşar, “Çiftçimiz tarlalarını yıllardır ekip biçiyor fakat ürünlerini değerinde satamıyor. Bafra, Çarşamba, Terme ve bölgeye hizmet verecek dev entegre gıda tesisleri yapacağız. Çiftçi ürününü tarlasında toplayacak ve fabrikasında paketleyecek. Bu proje sayesinde çiftçinin net gelirinde en az 5 kat artış olacak. Havza ve Vezirköprü merkezli dev jeotermal sera kompleksleri yapacağız. Çiftçimizin her zaman yüzü gülecek. Hedefimiz Samsun’dan en az 1 milyar dolar tarım ürünleri ihraç etmek” diye konuştu..  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş dolmuş şoförlüğü yaptı yolcularla seçim sohbeti etti

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş dolmuş şoförlüğü yaptı yolcularla seçim sohbeti etti