21 Nisan 2019 Pazar

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR: BEN SAMSUN VE SAMSUNSPOR TARAFTARIYIM

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Ben Samsun ve Samsunspor taraftarıyım

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Trabzonspor maçına gitmesi ile ilgili yaratılan spekülasyonlara verdiği yazılı cevapta, "Ben Samsun ve Samsunspor taraftarıyım" dedi.

28 Kasım 2018 Çarşamba 13:38 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Trabzonspor maçına gitmesi ile ilgili gündeme getirilen eleştirilere yazılı cevap verdi. Bedri Yaşar, Samsunspor maçlarına da gittiğini açıklayarak, kendisi ile ilgili oluşturulmaya çalışan olumsuz algıya tepki gösterdi.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Trabzonspor-Fenerbahçe maçına gitmesi ile ilgili sosyal medyada kendisine yönelik yapılan eleştiriler ve yayınlanan bazı haberlere ilişkini yazılı açıklamada bulundu. Sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın yapmış olduğu açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

"25 Kasım 2018 Pazar günü Trabzon’da gerçekleşen Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasını izlemem ile ilgili kamuoyunda oluşturulmak istenen yanlış algıya cevap verme zorunluluğu doğmuştur.

24 Kasım Cumartesi günü İYİ Parti Genel Merkezimizin görevlendirmesi ile gittiğim Erzincan, Bayburt illerimizin ardından yine partimin görevlendirmesi ile 26 Kasım Pazar günü Trabzon’da bulunduğum için Partimin Milletvekili Hüseyin ÖRS Beyin daveti ile Partimizin Manisa Milletvekili Tamer AKKAL ile birlikte Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasını izledim.

Maç girişinde ve çıkışında, Trabzon ilimizin yerel televizyon kanalının yaptığı röportajda, “centilmence, ahlaki değer unsurları doğrultusunda, barışçı” tutumla sergilenmesi gerektiğine inandığım futbol sporunda taraftar, il, değer ayrımı yapmaksızın yaptığımız açıklamalar mesnetsizce çarpıtılmaktadır.

Spor yarıştan ziyade ahlâktır, kardeşliktir, birliktir. Hiçbir spor karşılaşmasının bizim toplum değerlerimize zarar vermesine müsaade etmekten yana değilim.

Samsun ilinin milletvekili olarak Samsunspor karşılaşmalarında bulunarak, Samsunspor’a programım müsaade ettiği ölçüde destek verdim. Şehzadeler taraftar grubumuz ile birlikte kale arkasında maç izledim, tezahüratta bulundum. Samsunspor’a verdiğim desteği sorgulamaya kalkanlar gülünç duruma düştüklerini unutmasınlar.

Gerçek Samsunspor taraftarları, benim verdiğim desteğin farkındadırlar. Karadeniz Bölgesi’nin Milletvekili olarak, o gün, orada Trabzonspor'a verdiğim desteğin çarpıtılması oldukça anlamsızdır. Sporun centilmenlik olduğuna inanıyor ve spor müsabakalarının insanların arasına duvar örmesine neden olanları kınıyorum.

Kardeşlik, birlik, beraberlik, barış değerleri ölçüsünde icra edilmesi gerektiğine can-ı gönülden inandığım bir futbol müsabakasına yapılan davete iştirak etmiş olmamı çarpıtanlar, Samsunlu kimliğimi sorgulayanlar ve kendilerince kamuoyu oluşturarak beni karalamaya çalışanlar bilmelidirler ki “Samsun’u ve Samsunluyu düşünerek sorunlarını dile getiren, Samsun’a destek veren, Samsun’un sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde duyurmak için mücadele eden, Samsun'u basında en fazla duyuran, gündeme getiren Milletvekili benim. Bir spor müsabakasından neden bu kadar rahatsızlık duyulduğunu anlamak mümkün olmadığı gibi, spor müsabakalarından kaynaklı ortaya çıkarılan bu gereksiz yorumları da anlamak güçtür.

Samsunspor’a, Samsunspor’un taraftar grubuna verdiğim desteği inkâr edenlere söyleyecek tek sözüm şudur; yarın yine Samsunspor’umuzu destekleyecek, karşılaşmalarını izleyecek, Samsunspor taraftarları ile birlikte tezahüratta bulunacağım.

Samsunspor benim için her zaman farklı bir noktadadır. Saygılarımla kamuoyuna duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti'nin adayı Mustafa Demir oldu, Osman Genç Büyükşehir ısrarını sürdürüyor

Samsun'da AK Parti'nin adayı Mustafa Demir oldu, Osman Genç Büyükşehir ısrarını sürdürüyor