23 Eylül 2020 Çarşamba

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR, ERHAN USTA İÇİN AK PARTİ'NİN OYLARINI BÖLER DEDİ

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Erhan Usta için AK Parti'nin oylarını böler dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'da oy oranlarının anketlerde yüzde 40 göründüğünü açıkladı, bağımsız aday Erhan Usta'nın ise AK Parti'nin oylarını böleceğini söyledi.

04 Şubat 2019 Pazartesi 20:07 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bağımsız aday olan Erhan Usta'yı bir tehdit olarak görmediklerini açıklayarak, "Erhan Usta bizim değil AK Parti'nin oylarını böler" dedi.


Samsun Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Şahin Binici'yi ziyaret ederek sorularını yanıtlayan Bedri Yaşar, 31 Mart yerel seçimlerinde Samun'da aday çıkarttıkları tüm ilçeleri kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

İYİ Parti'nin Türkiye'nin nefesi olduğunu söyleyen  Milletvekili Bedri Yaşar, "İYİ Parti her kesimi kucaklayan bir partidir. Her seçmen ile barışık olan bir partidir. İYİ Parti'nin kurulmasıyla birlikte seçmen de nefes aldı. Yani aslında bir çıkar yol oldu partimiz. Önümüzde yerel seçimler var. Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adaylarımızın hemen hemen birçoğunu açıkladık. Önümüzdeki günlerde de tamamı açıklanacak. Hedeflerimiz büyük. Samsun'da büyük oranda oy alacağımıza inanıyoruz. Adaylarımızın hepsi kaliteli adaylar. Tabii seçim maratonu başlamışken sahada bazı adaylara tepkiler de olabiliyor. Cumhur ittifakının Büyükşehir Belediyesi için gösterdiği adaya bazı kesim tepki gösteriyor. Bunu da görüyoruz. Burası Büyükşehir Belediyesi bu yüzden birilerinin aday konusunda aynı fikirde olması mümkün değil. Diğer aday adaylarıyla da aramızda sorun yok. Diğer partilerin ekonomik durumu İYİ Parti’den daya iyi. Aday açıklamalarında güzel kalabalıklarla karşılaşıyoruz. İYİ Parti’de daha demokratik bir ortam var. Siyasetten ve partilerinden bunalan herkes bize gelebilir. Hayati Tekin ve Mustafa Demir kendi alanlarında gayet iyi işler yapmışlar. Bizim iddialı adaylarla yola çıkmamız lazım. Biz yeni bir parti olduğumuz için diğer partilerden daha çok çalışıyoruz. Bizim tempomuzu daha da arttırmamız lazım" diye konuştu.ERHAN USTA'YI TEHDİT OLARAK GÖRMÜYORUZ
Samsun Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Şahin Binici'nin Erhan Usta'nın Samsun Büyükşehir Belediyesine aday olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna da yanıtlayan Milletvekili Bedri  Yaşar, "Biz Erhan Usta'nın bizim oylarımızı böleceğine inanmıyoruz. Onu tehdit olarak görmüyoruz. Yani İYİ Parti ve CHP ittifakından Erhan Usta'ya oy kayacağını tahmin etmiyoruz. Ancak büyük ihtimalle Erhan Usta AK Partili seçmenlerin oyunu alacaktır. Şuan da yapılan anketlerde de İYİ Parti'nin Samsun'da yüzde 40'larda oy oranının olduğu görülüyor" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ  Parti'nin Samsun'un Tekkeköy ilçesinde belediye başkan adayı Mustafa Candal oldu

İYİ Parti'nin Samsun'un Tekkeköy ilçesinde belediye başkan adayı Mustafa Candal oldu