20 Ağustos 2019 Salı

İYİ PARTİ SAMSUN'DA AK PARTİ'NİN YENİDEN ADAY GÖSTERMEYECEĞİ İSİMLERE TEKLİF GÖTÜRECEK

İYİ Parti Samsun'da AK Parti'nin yeniden aday göstermeyeceği isimlere teklif götürecek

Samsun'da AK Parti'nin Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarının kimler olacağı merak edilirken, yerel seçimlerde ittifak yapması beklenen İYİ Parti ve CHP'nin Samsun'da AK Parti'nin aday göstermeyeceği mevcut belediye başkanlarına teklif götürmeyi planladığı gündeme geldi.

22 Kasım 2018 Perşembe 18:01 SİYASET

Samsun'da AK Parti'nin Mart 2019  yerel seçimleri için aday göstermeyeceği gündeme gelen mevcut belediye başkanlarından bazı isimlere İYİ Parti ve CHP'nin ittifak adayı olarak teklif götüreceği siyasi kulislere bomba gibi düştü.


Samsun'da AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Mustafa Demir olacağı yönündeki bilgiler kamuoyuna yayılırken, AK Parti'nin Samsun adaylarını Cumartesi günü açıklaması bekleniyor. 

Yerel seçimde ittifak yapmaya hazırlanan İYi Parti ve CHP'nin ise özellikle İYi Parti kanadının, Samsun'da AK Parti'nin liste dışı bırakacağı mevcut başkanlara, adaylık teklifi götüreceği ileri sürüldü. Samsun'da İYi Parti cephesinin, AK Parti'nin açıklayacağı Samsun adaylarını beklediği, mevcut başkanlardan olup aday gösterilmeyen isimlere ise Samsun Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediyeleri için İYi Parti adına adaylık teklifinde bulunacağı iddiası siyasi kulislere bomba gibi düştü.

İYi Parti'nin ayrıca Samsun'da AK Partili mevcut bazı belediye başkanlarına ise bir süre önce adaylık teklifinde bulunduğu da iddialar arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Çakır'ın oğluna silahlı saldırı düzenleyen 4 kişi yakalandı

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Çakır'ın oğluna silahlı saldırı düzenleyen 4 kişi yakalandı