20 Eylül 2020 Pazar

İYİ PARTİ SAMSUN'DA STRATEJİK İSİMLERLE İYİ ADAYLAR ÇIKARTTI

İYİ Parti Samsun'da stratejik isimlerle iyi adaylar çıkarttı

Samsun'da İYİ Parti, 31 Mart yerel seçimleri için tabanın benimseyeceği adayları çıkarttı. Samsun'da Millet İttifakı bünyesinde İYİ Parti, Samsun Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediyeleri için önemli ve stratejik isimleri aday gösterdi.

08 Şubat 2019 Cuma 16:27 SİYASET

Millet İttifakı kapsamında İYi Parti, Samsun'da CHP seçmeninin de desteklediği CHP eski Milletvekili Hayati Tekin'i aday gösterirken, İlkadım ilçesinde ise MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş'ı aday göstererek, İlkadım ilçesinde iddialı bir hamle yaptı.


Samsun'un Kavak ilçesinde ise İYİ Parti yine MHP'den istifa eden eski belediye başkanı Şerif Ün'ü 31 Mart yerel seçimleri için Kavak'tan aday gösterdi. Seçimlerde belediye başkanlıklarını kazanmak isteyen İYi Parti, Tekeköy ilçesinde ise 18 yıldır AK Parti'de siyaset yapan Mustafa Candal'ı, AK Parti'nin adayı Hasan Togar'a rakip yaparak aday gösterdi. Tekkeköy ilçesinde İYi Parti cehesinde ise bir ilginç gelişmede AK Parti'den Aşağıçinik Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Halil İnci'nin de İYi Parti'den Tekkeköy adayı olan Mustafa Candal'ın yanın da yer alması oldu.

İYi Parti'nin Canik ilçesinde ise belediye başkan adayı, bir önceki yerel seçimlerde MHP'den Canik Belediye Başkan adayı olan, 31 Mart yerel seçimleri için yine MHP'den İlkadım aday adayı  olan ancak daha sonra MHP'den istifa eden Atıf Yiğit oldu. Atıf Yiğit, MHP'den önce Canik ardından İlkadım ilçesi için aday olurken, İYi Parti'den Canik Belediye Başkan adayı olarak siyasi sahnede tekrar boy gösterdi. İYi Parti Canik İlçe Teşkilatının ilçede gerçekleştirdiği anketlerde Atıf Yiğit'in isminin geri planda kaldığı öne sürülürken, özellikle Tekkeköy ve Canik adayının belirlenmesinde İYi Parti Milletvekili Bedri Yaşar'ın kendi insiyatifini kullanarak Mustafa Candal ve Atıf Yiğit'i aday göstermesi, teşkilatlarda husursuzluklara neden oldu. Ancak, edinilen bilgiye göre İYi Parti Teşkilatlarının adaylara yönelik bir tepkilerinin olmadığı, milletvekili Bedri Yaşar'ın teşkilatları tanımaz davranışlarının uygun bulunmadığı öğrenildi.

İYİ Parti Samsun'da ayrıca Terme ilçesinde yine stratejik bir hamle yaparak Terme ilçesinde aday çıkartmama kararı oldı. İYİ Parti'nin Terme ilçesinde AK Parti adayına karşı Saadet Partisinin adayını destekleme kararı aldığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kavak'ta görev yapan kadın doktor yakalandığı kanser hastalığını 4 kez yendi

Samsun Kavak'ta görev yapan kadın doktor yakalandığı kanser hastalığını 4 kez yendi