31 Temmuz 2021 Cumartesi

İYİ PARTİ TEKKEKÖY ADAYI MUSTAFA CANDAL: BİZ DEĞİL ONLAR TEHDİT EDİYOR

İYİ Parti Tekkeköy adayı Mustafa Candal: Biz değil onlar tehdit ediyor

Samsun'da İYİ Parti Tekkeköy Belediye Başkan adayı Mustafa Candal, ilçede vatandaşların tehdit edildiği yönündeki iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, "Biz değil onlar tehdit ediyor" dedi.

24 Mart 2019 Pazar 21:31 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin Tekkeköy Belediye Başkan adayı Mustafa Candal, yerel seçimlere az bir zaman kala ilçede seçmenlerin tehdit edildiği yönündeki iddialarla ilgili bir açıklama yaptı.


İYİ Parti Tekkeköy Belediye Başkan adayı Mustafa Candal, mevcut belediye başkanını destekleyenlerin kendileri ile fotoğraf çekinen vatandaşlara, afişlerini iş yerlerine asan esnaflara baskı kurduğunu söyleyerek, "Demokratik bir ülkede demokratik bir seçime gitmek istiyoruz. Ancak burada kendileri tarafından yapılan tehditleri, baskıları sanki biz yapıyormuşuz gibi kamuoyunun gündemine getirenler var. İlçemizde yaptığımız seçim çalışmalarında vatandaşlar belediyeden gelip bizi rahatsız ediyorlar diyerek bizimle fotoğraf çekinmekten kaçınıyorlar. Tekkeköy'de herkes şuan tedirgin. Biz kimsenin tehdit edilmeden, baskı altında olmadan sandığa gitmesinden yanayız. Bu konuda herkese sağduyu çağrısı yapıyorum" dedi.

Önceki gün AK Partililer tarafından tehdit edildiğini söyleyen bir kadına ait video ile ilgisinin olmadığını, ancak belediyeden birilerinin kadının evine giderek yeni bir  video çektiklerini belirten Mustafa Candal şunları dile getirdi.
"Bu teyzemiz kendisini AK Partililerin tehdit ettiğini söylemiş. Ancak daha sonra bu teyzemizin evine giden belediyeden birileri artık baskı ile mi tehdit ile mi bilemiyorum. Yeniden bir video çekerek bu teyzemizi kendisinin AK Partililerin tehdit etmediğini bizim bir adamımızın tehdit ettiğini söylemiş. Bu videonun zaten belediyeden birileri tarafından çekildiği belli. İşte ilçede durum bu. Biz kimseyi tehdit etmiyoruz ancak onlar ediyor. Bu baskı ve gergin ortamda insanlarımız sandık başına gitmesin istiyoruz. Biz gerilim istemiyoruz. Biz ilçemize daha iyi hizmet edebilmek için bu yola çıktık. Tekkeköy'de yaşıyoruz. Tekkeköy hepimizin. Bu yüzden seçmenlerin rahat bırakılması isteyenin istediğine oy vereceği bir ortam olması gerekiyor. Bu nedenle ilçemizdeki tüm partilere sağduyu çağrısı yapıyorum. Gerilim olmadan, baskı ve tehdit ortamı oluşturulmadan bir seçime gidelim. Halkımız son kararı versin" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Tekkeköylü

25 Mart 2019 Pazartesi 21:16

Bunlarin isi artik camur olmus kuyruklari sıkısti artik bunlar adaletli degil tam kahbece yarisiyorlar malesef ama boyle yaptiklari iyi oluyor ben akpp liydim ama bunlar tam pislikmis sayin candal oyum size

Rümeysa taş

24 Mart 2019 Pazar 22:41

Yikilma korkusu var iki karanfile insan kanicak saniyolar yazik yazik cok yazik

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Erhan Usta'nın balonu erken patladı

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Erhan Usta'nın balonu erken patladı