18 Ekim 2019 Cuma

İYİ PARTİLİ BEDRİ YAŞAR: BİZİM HDP İLE İŞİMİZ OLMAZ BUNU MEGRİ MEGRİ DİYE BAĞIRANLARA SORSUNLAR

İYİ Partili Bedri Yaşar: Bizim HDP ile işimiz olmaz bunu megri megri diye bağıranlara sorsunlar

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti'nin HDP ve PKK ile özdeşleştirmesine tepki göstererek, "Bizim HDP-PKK ile, asker polis katilleri ile işi olmaz. Bunu Diyarbakır'da megri megri diye bağıranlara sorsunlar" dedi.

30 Ocak 2019 Çarşamba 15:02 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yerel seçim öncesi İYİ Parti'nin HDP ve PKK ile işi olmadığını açıklayarak, "Bunu megri megri diyenlere sorsunlar" dedi.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yerel seçim öncesi sosyal medyadan, vatandaşların kendisine yönelttiği soruları cevapladı. 

Samsunhaber.com Genel Yayın Yönetmeni ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı ile TBMM'de bir araya gelen Yaşar birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Bedri Yaşar, kendisine yöneltilen sorulara şu cevapları verdi:

DİYARBAKIR MEYDANI’NDA MEGRİ MEGRİ DİYE BAĞIRANLAR
“Bizim HDP ile PKK ile asker polis katili ile bir arada olmamız mümkün değil. Bu parti kurulalı bir yıl oldu, genel başkanın mesajları da dahil hiçbir yerde görmeleri mümkün değil. Bunu bize söyleyenlerin, çözüm sürecine bir bakmalarını, kurulan mahkemelere bir bakmalarını tavsiye ederim. Bunu bize değil, Diyarbakır meydanında “megri megri” diye bağıranlara sorsunlar. Bize niye soruyorlar.”

“BİZ KİMSEYİ ATAMIYORUZ MİLLETE ADAY SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Bedri Yaşar, Samsun adaylarının tam olarak açıklanması ile ilgili olarak ise şu cevabı verdi: “Biz milletin önüne bir aday sunmaya çalışıyoruz. Biz kimseyi atamıyoruz. Bizim siyasi hareketimiz atama ile değil daha çok seçimle oluyor. Atama ile yapanlar zaten atadılar. Hiç kimsenin bir projeksiyonu üzerine bir aday belirlemiyoruz. Seçmenin iradesine ipotek koymak istemiyoruz.”

YEREL SEÇİMLE GELDİLER YEREL SEÇİMDE DERS ALACAKLAR
Bedri Yaşar ayrıca, 31 Mart Seçimlerine, vatandaşın hükümete ikaz etmesi açısından önem verdiklerini söylerken şunları söyledi: “Çünkü yerel seçimlerle geldiler ve ben milletin aynı yoldan bir ders vermesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer şu an içinde bulunduğunuz ekonomik sıkıntıları, şehrin içinde bulunduğu problemleri, bu yapıyı, bu sistemi onaylıyorsanız kaldığınız yerden devam edin. Ama demokrasi adına şikayet ediyorsanız, bir alternatif olsun, biz de bunu deneyelim diyorsanız, biz buna talibiz.” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan uyarı! Anlatmak zorundayız

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan uyarı! Anlatmak zorundayız