20 Haziran 2019 Perşembe

İYİ PARTİ'NİN SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI O İSİM Mİ OLACAK

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir adayı o isim mi olacak

Samsun'da CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Part'nin adayını destekleyecek olması sonrası gözler İYİ Parti'nin Samsun adayına çevrildi. İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir adayı o isim mi olacak..

13 Aralık 2018 Perşembe 01:15 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin Samsun adayının kim olacağı merak ediliyor. Yapılacak yerel seçimde CHP Samsun'da İYİ Parti'nin adayını destekleyecek olması nedeni ile İYİ Parti'nin Samsun adayı merak edilmeye başlandı. 


CHP ve İYİ Parti arasında yerel seçim için alınan ittifak kararı kapsamında, CHP Samsun'da aday çıkartmayarak İYİ Parti'nin adayını destekleyecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kurmayları ile birlikte CHP Genel Merkezine giderek Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşme sonrası yapılan açıklamada 31 Mart 2019 yerel seçimleri için iki parti arasında ittifak kararı alındığı belirtildi.

Alınan ittifak kararının ardından ise CHP'nin yerel seçimlerde aday çıkarmayarak İYİ Parti'nin adayını, İYİ Parti'nin de CHP adayını destekleyeceği şehirlerde netleşti. Buna göre alınan ittifak kararı kapsamında CHP Samsun'da aday göstermeyecek ve İYİ Parti'nin Samsun adayını destekleyecek. 

Peki İYİ Parti'nin Samsun adayı kim olacak.. Bu konuda kulislerde bazı isimler dolaşırken, sürpriz isimlerinde gündeme gelebileceğine dikkat çekiliyor. Hatırlanacağı üzere bir süre önce CHP Samsun eski Milletvekili Hayati Tekin'in ismi İYİ Parti'de gündeme gelmişti. İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, Hayati Tekin'i Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayları olarak görmek istediklerini açıklamış, ancak Tekin bu daveti aday olmayacağını, aday olmayı düşünmediğini söyleyerek geri çevirmişti. Mevcut Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in de ismi her ne kadar İYİ Parti ile gündeme gelmişse de Şahin'de böyle bir düşüncesinin olmadığını belirterek bu yöndeki beklentileri boşa çıkartmıştı.

Samsun'da son günlerde ismi İYİ Parti ile anılan bir diğer isim ise Anavatan Partisi Samsun eski Milletvekili Mehmet Çakar. Samsun eski Milletvekili Mehmet Çakar, ANAP'ta Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulundu. Siyasete İl Genel Meclis üyeliği ile başlayan daha sonra 57'inci hükümet döneminde milletvekili olan Mehmet Çakar'ın ismi şimdi de İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir adayı olarak gündeme geldi. Samsun'da İYİ Parti'nin Samsun adayının Mehmet Çakar olması halinde CHP alınan ittifak kararı kapsamında bu isme yerel seçimde destek verecek. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Tekkeköy Belediyesinin arsa satış ihalesini yargı durdurdu

Samsun'da Tekkeköy Belediyesinin arsa satış ihalesini yargı durdurdu