18 Ekim 2019 Cuma

İYİ PARTİ'NİN SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI RESMİ OLARAK BELLİ OLDU

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı resmi olarak belli oldu

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı resmi olarak belli oldu. Samsun'da Millet İttifakının Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin oldu.

01 Şubat 2019 Cuma 18:01 SİYASET

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin, ilk açıklamasını yaptı. 


İYİ Parti-CHP arasında Samsun'da Millet İttifakı kapsamında Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı uzun bir sürecin ardından nihayet belli oldu. Samsun'da İYi Parti-CHP ittifakının Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olan isimler Ankara'ya davet edilmişti. İYİ Parti Genel Merkezine giden adayların burada projelerini anlattığı neden aday adayı olduklarına yönelik mülakata tabi tutuldukları öğrenildi. İYi Parti Genel Merkezinin bu görüşmelerin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için CHP eski Milletvekili Hayati Tekin ismi üzerinde mutabık kaldığı bildirildi.

Samsun Kent Haber'in ele geçirdiği İYi Parti'nin henüz açıklanmayan belediye başkan adayları listesine göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin.. 

İYİ Parti-CHP arasında kurulan Millet İttifakının Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan CHP eski milletvekili Hayati Tekin,  "Samsun'a hizmet particilik ile olsaydı ben 45 yıllık partimi bırakmazdım. Samsun'a hizmet için talip oldum, toplumun hizmetine talibim" açıklaması yaptı.

Öte yandan İYİ Parti Samsun'un Kavak ilçesinde Şerif Ün, Ladik İlçe Belediye Başkanlığı için İbrahim Ünsal, Ayvacık Belediye Başkanlığı için ise İsmet Çapas aday olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP aday adayı Aylin Şahin Tat: Adaylığım bir kadın vekil tarafından engellendi

Samsun'da CHP aday adayı Aylin Şahin Tat: Adaylığım bir kadın vekil tarafından engellendi