23 Eylül 2020 Çarşamba

İYİ PARTİ'YE GEÇEN NECATTİN DEMİRTAŞ'A MHP'LİLERDEN TEPKİ! KOLTUK İÇİN DAVASINI SATTI

İYi Parti'ye geçen Necattin Demirtaş'a MHP'lilerden tepki! Koltuk için davasını sattı

Samsun'da Cumhur İttifakına destek veren MHP'liler aday gösterilmeyince istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Necattin Demirtaş'ı "Ben her kalıba girmem" sözleri ile eleştirerek, koltuk için davasını satmakla suçladı.

25 Ocak 2019 Cuma 15:32 SİYASET

Samsun'da Cumhur İttifakına destek veren MHP'liler, İlkadım Belediye Başkan adaylığı için MHP'den istifa ederek İYi Parti'ye katılan Necattin Demirtaş'a bir televizyon programında söylediği sözleri hatırlatarak tepki gösterdi.


Samsun'da MHP'nin İlkadım İlçesinde aday göstermemesi üzerine partisinden istifa ederek İYi Parti saflarına katılan Necattin Demirtaş'a Cumhur İttifakını destekleyen MHP'lilerden tepki geldi.

HANİ HER KALIBA GİRMEZDİN
Samsun'da Cumhur İttifakına destek veren MHP'liler, seçim sürecinde aday gösterilmediği için MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş'ı koltuk için davasını satmakla suçladı.  Necattin Demirtaş'ın MHP'den istifa etmeden önce HaberAKS televizyon kanalında katıldığı Seçim 2019 programında söylediği sözleri hatırlatan MHP'liler "Hani her kalıba girmezdin" diyerek Demirtaş'ı eleştirdi. 

NECATTİN DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ
Necattin Demirtaş ise MHP'den istifa etmeden önce katıldığı televizyon programında,  "Duruşumla bugüne kadar doğru mesajlar verdim.  Beni yakınen tanıyan insanlar bilir. Rol falan yapmıyorum. Benim tarzım değil. Herkes beni bilir. Benim belediye başkanlığı gibi bir derdim yok. Bir duruş derdim var.  Farklı bir siyaset algısını topluma kazandırmak istiyorum.  Bir daha başkan olup olmamamın ehemmiyeti yok.  Olsak ta olur, olmasak ta olur. Şuraya gel, buraya gel, burdan atla şuraya geç deniliyor. Bunların sonucu hep şuna geliyor. Siz bir daha başkan olmak için her türlü kalıba girin anlamına taşıyor bu. Necattin Demirtaş her türlü kalıba girmez.  İnandığı şeylerden hiç taviz vermedi yarın da vermeyecek" demişti.

Necattin Demirtaş'ın koltuk hırsı için davasını sattığını söyleyen MHP'liler, 31 Mart yerel seçimlerinde İlkadım'da Cumhur İttifakına destek vereceklerini açıkladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir'den 'MHP'de isyan değil biat hakimdir' açıklaması

MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir'den 'MHP'de isyan değil biat hakimdir' açıklaması