04 Aralık 2021 Cumartesi

KEMAL ZEYBEK CHP VE HDP'Lİ İSİMLERİN MİLLETVEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİ

Kemal Zeybek CHP ve HDP'li isimlerin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etti

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, TBMM'de CHP ve HDP'li 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesi kararını mecliste protesto etti.

05 Haziran 2020 Cuma 02:09 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi kararını CHP'li milletvekilleri ile birlikte TBMM'de protesto eden isimler arasında yer aldı.


TBMM'de CHP'li Enis Berberoğlu ile birlikte HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliği düşürüldü. Kararın açıklanması sonrası TBMM'de CHP milletvekilleri protesto gösterisinde bulundu. Bu protestoya katılan milletvekilleri arasında CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'te toplu olarak atılan 'Demokrasi düşmanı AKP, Darbeci AKP' sloganları ile yer aldı. 

Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi kararına sosyal medya sayfasından da yaptığı açıklamalarla tepkisini sürdürdü. 

Kemal Zeybek, CHP ve HDP'li 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesi kararını, "Anayasa Mahkemesi bireysel başvurunun incelenmesi için daha yeni ek belge isterken halkın seçtiği Enis Berberoğlu, Musa Farisoğulları ve Leyla Güven’in milletvekilliğinin düşürüldüğüne dair teskereler talimatla TBMM Genel Kurulu’nda okundu."  dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş CHP ve HDP'li vekillerin milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili konuştu

Fuat Köktaş CHP ve HDP'li vekillerin milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili konuştu