20 Ekim 2019 Pazar

KILIÇDAROĞLU: ''OZAN ARİF, ZULME KARŞI BAŞ EĞMEYEN OZANLARDAN BİRİYDİ''

Kılıçdaroğlu: ''Ozan Arif, zulme karşı baş eğmeyen ozanlardan biriydi''

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde partisinin olağan grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında, geçtiğimiz günlerde vefat eden Ozan Arif'i de anarak, ''halkın sesini sazıyla dile getiren, zulme karşı baş eğmeyen bir ozanımızdı'' dedi.

19 Şubat 2019 Salı 16:41 SİYASET

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde partisinin grup toplantısına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüden yaptığı konuşmasında, seçimler öncesinde tatile girecek olan parlamentonda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yakında parlamentonun tatile gireceğini, bu dönem gerçekleştirdikleri son grup toplantılarından birini yaptıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, gündeme dair yaptığı değerlendirmelerin arasında, Anadolu kültürende yer alan ozanlara ve aşıklara da yer verdi. 13 Şubat Çarşamba günü yaşamını yitiren Ozan Arif'e Allah'tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı dilerken, Ozan Arif için, ''halkın sesini sazlarıyla dile getiren, zulme karşı baş eğmeyen bir ozanımızdı'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısını bitirirken, bir süredir tedavi gördüğü hastanede bugün yaşamını yitiren, Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet eski Bakanı Fikret Ünlü'ye, eski milletvekillerinden Halil Akyüz'e ve Zeytindalı Harekatı çerçevesinde geçtiğimiz günlerde şehit olan Umut Özlütepe'ye de Allah'tan rahmet dilerken, sözlerine, Suriye politikasının doğru olmadığını, Suriye bataklığına girilmemesi, Suriye'nin iç işlerine karışılmaması gerektiğini söylediklerini belirterek nokta koydu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o siyasetçi görüntülü komplo sonrası görevinden istifa etti iddiası ortaya atıldı

Samsun'da o siyasetçi görüntülü komplo sonrası görevinden istifa etti iddiası ortaya atıldı