19 Haziran 2019 Çarşamba

MELİH GÖKÇEK İSTİFA ETTİ: EMİR DEMİRİ KESER..

Melih Gökçek istifa etti: Emir demiri keser..

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek bugün başkanlık görevinden istifa ederken, istifa nedeni ile ilgili "Benim davamda emir demiri keser" dedi.

28 Ekim 2017 Cumartesi 14:24 SİYASET

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, düzenlediği basın toplantısı ile bugün görevinden istifa etti. Melih Gökçek, istifası ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, istifa etti. Melih Gökçek, bugün düzenlediği basın toplantısı ile bugüne kadar Ankara'da yaptıkları hizmetleri anlattıktan sonra başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda, Ankara'ya görevde bulunduğu süre içerisinde önemli hizmetlerde bulunduklarını açıkladı. Açıklamasında " Milyonlara dokunduk ve hizmet verdik" diyen Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin başkanlığı döneminde Avrupa Konseyinden 4 ödül aldığına da dikkat çekti.

Melih Gökçek istifası ile ilgili yaptığı basın toplantısında şunları dile getirdi.

"Belediyemde 23 yıl boyunca dönem dönem para krizleri olmuştur. Ama bunu ne personele ne de Ankara halkına hissettirmedim. Yatırımlarımız durmadı. Ankara'da yatırımlar devam ederken, Anadolu'nun dört bir yanına da elimizi uzatıp yardım ettik. Ben yıllarını AK Parti'ye vermiş bir insanım. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ki bu parti milletimize umut olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifam istenmiştir. Özellikle bu konuda muhalif medya bu olayı kaşıdılar. Ben bir dava ahlakından geliyorum benim davamda nefse uymak yoktur. Benim davamda şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur. Benim davamda emir demiri keser. Benim davamda liderin talimatına uymak gerektirir. Yorgun olduğumu düşündüğüm için değil sadece ve sadece recep Tayyip Erdoğan'ın talibini yerine getiriyorum. 23 senedir sürdürdüğüm Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.  Bana oy veren vermeyen tüm Ankaralılara teşekkür ediyorum" dedi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atatürk şehri Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı

Atatürk şehri Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı