18 Ekim 2019 Cuma

MERAL AKŞENER CANLI YAYINDA ŞAŞKINLIK GEÇİRDİ! SAMSUN'DA 30 BİN SURİYELİ Mİ VAR

Meral Akşener canlı yayında şaşkınlık geçirdi! Samsun'da 30 bin Suriyeli mi var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun mitinginin ardından Haber AKS TV'de katıldığı canlı yayında, Samsun'da bulunan Suriyeli sayısını öğrenince şaşkınlığını "Samsun'da 30 bin Suriyeli mi var" diyerek gösterdi.

10 Mart 2019 Pazar 21:54 SİYASET

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun mitingi sonrası Haber AKS TV'de gazeteci Osman Kara'nın canlı yayın konuğu oldu.


İYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun mitinginin ardından Haber AKS TV'de katıldığı canlı yayında, Samsun'da bulunan Suriyeli sayısını öğrenince şaşkınlık yaşadı.

Haber AKS Tv'de Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman kara'nın sunduğu Farklı Bakış programının canlı yayın konuğu olan İYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şehirde ki Suriyeli nüfusuna tepki verdi. Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kara'nın Samsun'da 30 bin Suriyeli bulunduğunu söylemesi üzerine Meral Akşener "Samsun'da 30 bin Suriyeli mi var" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

İYi Parti Genel Başkanı Akşener, AKS  TV'de katıldığı canlı yayında, Suriyeliler konusunda yaptığı açıklamada "4.5 milyon insan yerlerinden yurtlarından edildi. Ben o insanlara kötü bir söz söyleyemem. Bu insanların Türkiye'ye gelmeleri neredeyse 10 yılı buluyor. Hadi ortalama 7 yıldır buradalar. 5 yaşındaki çocuk 7 yıl sonra 12 yaşında oluyor. Bunları okula gönderemiyor sun. Bunları memleketine göndermek üzere bir projeksiyonun yok. Kaydını kuydunu almadan şehirlere dağıttın. Eski bir İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Türkiye'de 5 sene sonra çok büyük kriminal vaakalar söz konusu olacak" dedi.

SAMSUN'UN BENİM İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR
Meral Akşener canlı yayında ayrıca mübadil göçmeni olduğunu belirterek, Samsun'un Atatürk'ün şehri olduğunu, kaydederek, şunları dile getirdi.
"Samsun kurtulan değil kurtaran şehirdir.  Babaannemin amcaları Bafra'ya gelip yerleşmişler. Yıllar yıllar sonra kuzenlerim birbirlerini buldular."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'tan o isimlere omurga göndermesi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'tan o isimlere omurga göndermesi