21 Nisan 2019 Pazar

MERAL AKŞENER: PARTİMİZ MUTLU TÜRKİYE'NİN YOLUNU AÇACAK

Meral Akşener: Partimiz mutlu Türkiye'nin yolunu açacak

Meral Akşener kurduğu partinin ismini açıkladı! Eski milletvekili Meral Akşener öncülüğünde kurulan partisinin ismi "İyi Parti" oldu. Akşener İyi Parti'nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdikten sonra basın açıklaması yaptı.

25 Ekim 2017 Çarşamba 16:46 SİYASET
Meral Akşener Konuşmasına salonu selamlayarak başlayan Akşener, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, Türkiye'nin ikinci defa vatan kılınmasında milli iradeyi esas aldığını, savaşı dahi TBMM ile yönettiğini hatırlatarak, siyasetin askıya alındığı 1960, 1980 darbeleri sırasında da milletin yeni partileri iktidara taşıyarak Türkiye'nin yolunu aydınlattığını ifade etti.

Demokratik işleyişin 28 Şubat ile tasfiye sürecine girdiğini belirten Akşener, "2002 seçimleri milletimizin yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk olarak tanımladığı toplumsal sorunlarından çıkma arayışıdır. Bu beklentiler Adalet ve Kalkınma Partisi'ni iktidara taşımıştır. Başlangıç yıllarında başarılı da sayılırlar ancak 2007'den itibaren vizyonsuz bir güce dönüşmüştür. Vizyonsuz güç ise yıkıcıdır. İktidar milletin bütün desteğine rağmen, politikalarını milli iradeye dayanmayan ittifaklarla üretmeyi bir marifet saymış, siyasi muhalifler, devlet muhaliflerinden daha tehlikeli görülmüşlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

"Partimiz mutlu Türkiye'nin yolunu açacak"

Milletin demokratik siyasetten sapmadan Türkiye'nin önünü açmaya karar verdiğinin altını çizen Akşener, "Binlerce yıllık iyilik medeniyetinin yolcuları olarak, bugün burada millet adına üstlendiğimiz görevi ilan etmek için toplanmış bulunmaktayız. Umutlarımız var. Hayallerimiz var. Zengin bir Türkiye istiyoruz, gücümüz var. Adil bir Türkiye istiyoruz, gücümüz var. Özgür bir toplum istiyoruz, gücümüz var. Mutlu bir Türkiye istiyoruz, hakkımız var. Yeni bir siyasal hareketle, iyi bir siyasal hareketle Türkiye kucaklaşmasını başlatıyoruz. Allah vatana, millete, insanlığa hayırlı etsin." dedi. 

"İtibarını bırakmadan göçmeyecek"

Yapısal hale gelen yolsuzluklar, dış politika serüveni ve siyasi operasyonlar nedeniyle ekonomik çıkıştan düşüldüğünü öne süren Akşener, şöyle konuştu:

"Kardeşim yolsuzluk duman değil ki aşağıdan yukarı çıksın, yolsuzluk çamurdur yukarıdan aşağı akar. Maalesef Türkiye'de yolsuzluk iddialar zinciri olmanın ötesine çoktan geçmiş, yukarıdan yerel yönetimlere kadar yaygınlaşmıştır. Milyarlarca liralık yolsuzluk iddiaları karşısında ne yargıdan ne hükümetten bir ses çıkmıyor. İmanım gibi inanıyorum ki yolsuzluğa bulaşmış her kim olursa olsun, itibarını bırakmadan bu dünyadan göçmeyecek. Size söz veriyorum, göçmeyecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz 9'uncu Kafkas Ödüllerinde 2017 yılının Belediye Başkanı seçildi

Yusuf Ziya Yılmaz 9'uncu Kafkas Ödüllerinde 2017 yılının Belediye Başkanı seçildi