15 Kasım 2019 Cuma

MERAL AKŞENER SAMSUN'DAN ERDOĞAN'A SESLENDİ! SAMSUN'U KAYBEDECEKSİN

Meral Akşener Samsun'dan Erdoğan'a seslendi! Samsun'u kaybedeceksin

Samsun mitinginde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Samsun'u kaybedeceksin" dedi.

10 Mart 2019 Pazar 17:16 SİYASET

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün Samsun'a gelerek Cumhuriyet Meydanında seçim mitingini gerçekleştirdi.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen seçim mitinginde kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara seslenerek,  "Beni neredeyse PKK'lı yaptı. Sen Kasımpaşa'da top gezdirirken biz 80 ihtilalinin yaktığı yıktığı arkadaşlarımızla meşguldük. Sen hiç darbede içeri alınmış bıyıkları kerpetenle  yolunmuş bir arkadaşını gördün mü, ben gördüm. Onun için bizim arkamızdan konuşmayı kes. Ülkücüler Fatiha bilmezdi ya, ülkücüler Fatiha öğrendi. Bunun cevabını ver sayın  Erdoğan. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almıştın o ayağını kaldırdın mı. Ülkücüler kafa  tasçıydı bu fikirlerin değişti mi.  Bütün bu soruların cevaplarını verinceye kadar ensende olacağım. Ne mutlu Türküm diyeneyi bir söyle. Türküm diyemeyenlere inat Ne mutlu  Türküm diyene" dedi.

Samsun mitinginde yaptığı konuşmada sözlerine, "Allah size karşı yalan söyleyenlerden etmesin. Allah seçim kazanmak için yalan  söyleyenlerden etmesin.  Sayın Erdoğan soğancıya niye terörist dedin kardeşim. Patates  yetiştiricine terörist, market sahibine terörist. Önüne gelene terörist. Bunu yüzüne vurduğumda tehdit. Sayın Erdoğan, açık açık dedi ki, seni tutuklatacağım. Elinden geleni  ardına koymazsan namertsin. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Yahu  muhterem ben bunları daha önce yaşadım. Elinde tankı tüfeği olanlar beni bastıramadı da,  o gün onlarla birlikte olanlar mı korkutacak. Diyorki talimat verdim hem parasını alacağım  hem hapse göndereceğim. Zaten milletvekili değil, kaçacak deliği yok. Ben milletvekili değilim. Özellikle milletvekilliğine aday olmadım. Hiç bir dokunulmazlık olmadan senin  zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım. Sen milletvekillerini kaçacak deliği  olan insanlar olarak mı gördün. Hiç değilse rol icabı suç duyurusunda bulundum de bırak. Ben onu tutuklattıracağım diyor, elinden geleni ardına koyma. Bunların her birisi korkaklık belirtisi" diyerek başlayan Meral Akşener, daha sonra şunları dile getirdi.

"Yapılmak istenen şu. Meral Akşener'i korkutmak. Etrafındakileri, seçmeni korkutmak. Parti kurdurulamaz dendi kurduk. Seçime girmesin diye dümen çevrildi, Allah razı olsun Kılıçdaroğlu'ndan seçime girdik. Ekonomi yanıyor, yanıyor. İlk seçim kampanyasına başladığımda mutfak yanıyor diyordum şuanda sevler yanıyor evler. Çiftçinin sorunlarını konuşturmamak için, EYT'lileri konuşturmamak için, işsiz gençleri konuşturmamak için, KPSS'de 82 alıp, mülakatta intihar eden öğretmenleri konuşturmamak için, bu arkadaş hızlı bir biçimde her zaman yaptığı gibi birisini düşman ilan etti. Sayın Erdoğan kazdığın çukura düşmeyeceğiz. Seninde ortağının da beka sorunu yok. Ama Samsun'u kaybedeceksin, üzülme. Şimdi alıştın çeketeni assan seçim almaya. Samsun buna hayır diyor. Maalesef üzgünüm ne yaparsan yap, mutfağın evin ateşini düşüremiyorsun. Bu bir yerel seçim. Adayların projelerini sorgulayın beğendiğinize oy verin. MHP'ye AK Partri'ye oy verende canımız ciğerimizdir hepsi. Biz onlara terörist diyemeyiz. Türkiye de Kürdistan mı var diyor. Türkiye'de Kürdistan yok, yok. Ama Oslo'yu sen yaptın. Bu devletin itibarını iki paralık ettin. Atatürk'ün resmini, Türk Bayrağımızı çıkarttın ondan sonra teröristler rahatsız olmasın dedin. PKK programının okunduğu Dolmabahçe fotoğrafı en önemlisidir. Nasıl bir anlayıştır ki bugün önüne geleni Irak'ın kuzeyine kovuyorsun. Biz Kuzey Irak bile demezdik, Irak'ın kuzeyi derdik. Sen diyorsun ki, Irak'ın Kuzeyini Kurdistan. Türkiye'de Kürdistan yok. Kürdistan dediğin kadım Türkmen elidir. Önce bunu öğren.  Ben bu ülke için bu millet için bu can bu tende kaldığı sürece ölmeye de hapse de her türlü zulümle de mücadele etmeye hazırım. Yeter ki ülkem kalkınsın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Sanat Sokağını yeniden canlandıracaklarını açıkladı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Sanat Sokağını yeniden canlandıracaklarını açıkladı