24 Nisan 2019 Çarşamba

MERAL AKŞENER'DEN SAMSUN MİTİNGİNDE ERDOĞAN'A FETÖ TEPKİSİ

Meral Akşener'den Samsun mitinginde Erdoğan'a FETÖ tepkisi

Samsun'da miting yapan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Bu üst akıl nedir. İn midir cin midir" diye sordu.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 16:42 SİYASET

İYi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği mitingde Recep Tayyip Erdoğan'a FETÖ tepkisinde bulunarak, "Aynaya bak" dedi.


Samsun Cumhuriyet Meydanında miting yapan Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsunlulara, "Kurtulan değil kurtaran şehir, 19 Mayıs 1919'da Türkiye'ye güneşi doğduran şehir. Aranızda olmaktan, sizlerin burada ortaya koyduğu iradeden, bütün Samsunlu kardeşlerimden Allah bin kere razı olsun. Bana hakkınızı helal edin. Allah beni sizin karşınızda utandırmasın" diyerek seslendi.

Samsun mitinginde İYi Parti'nin 7 aylık bir parti olduğunu söyleyen Meral Akşener, "Şuanda 70'inci ili gezmişim. 7 ayda 70 il gezmişim. Allah emekleri zayi etmez. Çalışmaya devam edeceğiz. İyi ki şu partiyi bana kurdurdunuz. İyi ki bana Cumhurbaşkanı adayı ol dediniz. Çok iyi bir iş yaptırdınız. Azıcık dedikodu edeceğim sizle. İYİ Parti başta sayın Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldi. Niye biliyor musunuz, 29 Ekimlerde, 10 Kasımlarda, 23 Nisanlarda, 19 Mayıslarda bunların hepsi yorgan döşek yatarlardı. İyi Parti kuruldu birden bire turp gibi oldukları anlaşıldı. Sağlıklarına iyi geldik arkadaşların" dedi.

Meral Akşener, Samsun mitinginde gerçekleştirdiği konuşmasında şunları dile getirdi.

"Sonra taşeron işçilere iyi geldik. Ben başladım taşeron işçileri konuşmaya, taşeron işçileri başladılar kadroya almaya. Polislerimize, hemşirelerimize iyi geldik. 3600 ek göstergeyi ben 6 aydır söylüyorum. Abimin aklına geldi ama 24'ünden sonra yapacakmış. Yaz bir kanun hükmünde kararname ver milletin hakkını. Kadınlar diyor ki, bıktık senden, usandık artık Abbas yolcu. Şimdi ekonomi ile ilgili 16 yıldır canın istediklerini yaptılar. İstihdam alanı açmak yerine inşaatı tercih etti Türkiye'yi betona gömdü. Kocaman devasa Adalet Sarayları yapmış içinde adalet yok, kocaman üniversiteler yapmış içinde hoca yok eğitim yok. Dolar için diyor ki üst akılmış, nedir bu üst akıl, in midir cin midir.  Sanayileşmeyi bitirdi adam.  10 milyon işsiz insanımız var. Bunun yüzde 26'sı gençler, yüzde 36'sı kadınlar. Öncelikle genç işsizliği çözeceğiz. Siz iş buluncaya kadar sizlere vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Kadınların iş gücüne katılması lazım.  Biz olmamış olsaydık yine hepinize münafık diyecekti, hain diyecekti. Bıktık be kardeşim. Gerçekten bıktık usandık. Bu ekonominin özelliği güvendir. Ekonomi güvenle yönetilir. Rüşvet işini kaldıracağız. Rüşvet alan için ağır kanunlar çıkartacağım. El uzatının eli yanacak. Soruları çaldırdı bu. Sorular çalındı seneler boyu üst üste. Gariban çocukları FETO'cuların eline teslim etti. Çaycı çorbacı içerde. Ne kadar zenginler varsa kaçak. Sözde FETO mücadelesi yapılıyor. Hakkı yenen gençlerimizin o hakkı için yapılan hiç bir şey yok. Kaybettiğiniz haklarınızı geri alacaksınız. Ve 4.5 milyon kredi kartından takipte insan var. Bu 4.5 milyon insanımızın, şehit ailelerinin, gazi ailelerinin borçlarını bir defaya mahsus siliyoruz. Parayı nereden bulacaksınız diyorlar.  Bakan eşlerini, bakan çocuklarını o pahalı kiralık arabalardan hepsini indireceğim.  Artık seçmene 'Ananı da al git' demek yok. Ve lütfene döndü. Sayın Erdoğan'ın dilini düzelttik. Bakan çocuklarının ceplerinde trilyoncukları var trilyoncukları. Vatan çocukları parasız, bakan çocukları trilyonlarla oynuyor. Ahanda bunun önüne geçeceğim ben. Önüne gelen FETO'cu.  Gittiğim her yerde açlığa mahkum edilmiş insanlar görüyorum. Çaycıyı çorbacıyı suçla, ne kadar görevden aldığını belediye başkanı varsa aday yap, FETO'cuların başı gibi görünenlerin çoluğunu çocuğunu  milletvekili yap. Ondan sonra milleti FETO'culukla suçla. Hadi be oradan. Aynaya bak aynaya."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan Samsun mitinginde bisiklet süren İnce'ye mesaj: Bisiklete binmeye devam etsin

Erdoğan'dan Samsun mitinginde bisiklet süren İnce'ye mesaj: Bisiklete binmeye devam etsin