22 Ocak 2021 Cuma

MHP İLKADIM İLÇE BAŞKANI ELDEMİR, TOK'A OY VERİP VERMEDİĞİ İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI

MHP İlkadım İlçe Başkanı Eldemir, Tok'a oy verip vermediği ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı

Samsun'da MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisini belediyedeki işinden çıkartan Erdoğan Tok'a oy verip, vermediği ile ilgili çarpıcı ve gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

14 Temmuz 2019 Pazar 19:55 SİYASET

Samsun'da 31 Mart yerel seçim sürecinde İlkadım Belediyesi eski başkanı Erdoğan Tok tarafından işten çıkartılmasına rağmen Cumhur İttifakına verdiği destek nedeni ile ülkücü tabanda eleştirilen MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir ile seçim sonrası söz konusu konu ile ilgili enine boyuna bir röportaj yaptık.


31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a parti kararı doğrultusunda destek veren MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir, Erdoğan Tok tarafından işten çıkartılması nedeni ile kendisine yapılan eleştirilere ve seçim sonrası da Erdoğan Tok'a oy vermediği yönündeki söylentilere tek tek yanıt verdi.

Samsun Kent Haber'in 31 Mart seçim sürecinde kendisine yöneltilen eleştiriler ve diğer ithamlarla ilgili sorularını yanıtlayan MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir, çarpıcı ve gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

İşte MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir'e yönelttiğimiz sorular ve bu sorulara verdiği yanıtlar..

Samsun Kent Haber - Sayın başkan 31 Mart seçimlerinde hangi adaya oy verdiğinizi açıklamanızda bir sakınca yok ise bu konuda neler söylersiniz..

OYUMU ERDOĞAN TOK'A VERDİM
İkram Eldemir:  "Erdoğan Tok'a oy verdim mi vermedim mi önce onu söyleyim. Erdoğan Tok'a bende oy verdim, çocuklarımda verdi. Bu konu gayet net. Ben bu olaya şöyle bakan bir insanım.  Birilerinden bir şey istiyorsan sende aynısını yapacaksın. Yapmıyorsan bu çok dürüst olmuyor. Eğer birilerinden oy istiyorsan sende o kişiye oy vereceksin. "Samsun Kent Haber- Sayın başkan Erdoğan Tok'un belediye başkanlığı döneminde işten çıkartıldığınız biliniyor. Bu konuda seçim sürecinde sizi işten çıkartan belediye başkanına destek verme konusunda bir tereddüt yaşadınız mı?

ERDOĞAN TOK BENİ İŞTEN ÇIKARTTI AMA..
İkram Eldemir: "Erdoğan beyle bizim  geçmişte yaşadığımız bir olay var. Erdoğan beyin döneminde ben işten çıkartıldım. Bunu  hiç bir zaman gizlemedim. Ama bu problem  Erdoğan Tok ile İkram Eldemir arasındadır, MHP'yi yada AK Parti'yi bağlayan bir problem değil. O dönem işten çıkartılmayan MHP'li  arkadaşlarımızda vardı. Bu şahıslarımızı bağlayan bir problem. Şahıslarımızı bağlayan bir problemde de ben teşkilatımı bu işe karıştıramam. O zaman nefsane düşünmem gerekir ki,  buruda ben nefsane hareket etmedim. Önümde benim iki tane tercih vardı. Ya teşkilatımın  koymuş olduğu tavırdan yana olacaktım ya da nefsimin koymuş olduğu tavırdan yana  olacaktım. Ben teşkilatımın koymuş olduğu tavırdan yana oldum.  Liderin verdiği sözü ben burada tutmuyorsam hiç bir anlamı yok. Liderin  sözü beni de  bağlıyor. Devlet Bahçeli bir söz veriyorsa ben burada o sözü tutarım. Benim görevim sözü  yerine getirmek. Benim burada yapmış olduğum bu. Benim liderim bu ittifakın kurulması  için çok mücadele etti, bende bu ittifaka çok inanıyorum. Bu ittifakın ülke için olmazsa  olmaz olduğuna inanan biriyim.  Erdoğan Tok ile ilgili bana çok eleştiri geldi. Ama ben bu konuda hiç tereddüt yaşamadım."Samsun Kent Haber- Sayın başkan 31 Mart seçim süreci sizin açınızdan nasıl geçti?

ERDOĞAN TOK'U ARAYIP TEBRİK ETTİM
İkram Eldemir:  "Biz ittifak olmadan önce ayrı ayrı adaylar çıkartılacak diye çalışmalarımızı yaptık. Ama ittifak olunca, İlkadım'da adayın AK Parti tarafından çıkartılmasına karar verildi. Biz o zamandan sonra aday kim  olacak diye beklemeye başladık. Erdoğan Tok açıklanınca, kendisini telefonla arayarak tebrik ettim. MHP olarak birlikte çalışacağımızı kendisine beyan ettim. O sözümüzü de sahada tuttuğumuza inanıyorum. AK Parti İlkadım ilçe Teşkilatı ile çok güzel bir uyum yakaladık. Hep karşılıklı istişare ile güzel bir seçim süreci geçirdik. Nasip olmadı Cumhur  İttifakı kazanamadı. "

Samsun Kent Haber- Sayın başkan Erdoğan Tok tarafından işten çıkartılan bir kişi olarak, eğer ilçe başkanı olmamış olsaydınız İlkadım ilçesinde tavrınız ne olurdu?

İLÇE BAŞKANI OLMASAYDIM DA ERDOĞAN TOK'A DESTEK VERİRDİM
İkram Eldemir: " Ben ilçe başkanı olmasaydım da yine liderimin sözü ile Erdoğan Tok'a Cumhur İttifakına destek verirdim. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir seçim sürecinde para aldı iddiasına yanıt verdi

MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir seçim sürecinde para aldı iddiasına yanıt verdi