27 Haziran 2019 Perşembe

MHP LİDERİ BAHÇELİ 1815 ADAY ADAYINDAN 89'UNU FETÖ ŞÜPHESİ İLE AYIKLADI

MHP Lideri Bahçeli 1815 aday adayından 89'unu FETÖ şüphesi ile ayıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri için partisinden milletvekili aday adayı olan 89 ismi FETÖ şüphesi başta olmak üzere kadına şiddet, dolandırıcılık gibi nedenlerle listeden ayıkladı.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 14:11 SİYASET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili aday adayları için başlattığı incelemeyi tamamladı. Bahçeli'nin 24 Haziran için partiden milletvekili aday adayı olan bin 815 aday adayı arasından 89'unu FETÖ şüphesi başta olmak üzere dolandırıcılık ve kadına şiddet eylemleri nedeni ile listeden sildiği öğrenildi.


MHP'de 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulacak milletvekili aday adayı listesinde bulunan FETÖ üyeleri, yasa dışı eylemlerde bulunanlar, yüz kızartıcı bir suçu veya sabıkası olanların yer almaması için başlatılan inceleme tamamlandı.

MHP'de bizzat Devlet Bahçeli'nin takip ettiği inceleme sonucunda aday adaylarının referansları da mercek altına alındı.Yapılan inceleme sonucunda MHP'de 1815 milletvekili aday adayından 89'unu FETÖ, kadına şiddet, dolandırıcılık gibi nedenlerle listeye alınmadı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu'nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarıyla ilgili bizzat tahkikat yaptırdığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili aday adayı Yusuf Ziya Yılmaz: Yepyeni bir Türkiye bizi bekliyor

Samsun Milletvekili aday adayı Yusuf Ziya Yılmaz: Yepyeni bir Türkiye bizi bekliyor