12 Nisan 2021 Pazartesi

MHP SAMSUN ESKİ İL BAŞKANI ŞABAN KILIÇ'IN ÇIKARTILAN İŞÇİLERLE İLGİLİ 2015 YILI TEPKİSİ

MHP Samsun eski İl Başkanı Şaban Kılıç'ın çıkartılan işçilerle ilgili 2015 yılı tepkisi

Samsun'da AK Parti ve MHP'nin İlkadım Belediyesinde çöp ve temizlik işlerine görevlendirilen işçilerle ilgili açıklama yapması, MHP Samsun eski İl Başkanı Şaban Kılıç'ın 2015 yılında işten çıkartılan işçilerle ilgili İlkadım Belediyesi binası önünde gösterdiği tepkiyi hatırlattı.

30 Eylül 2020 Çarşamba 20:32 SİYASET

Samsun'da İlkadım Belediyesinin eski belediye başkanı Erdoğan Tok ve mevcut belediye başkanı Necattin Demirtaş döneminde işten çıkartılan ve temizlik hizmetlerine gönderilen işçilerin tartışması yaşanıyor.


Samsun'da bugün AK Parti ve MHP İlkadım İlçe Başkanları ortak bir basın toplantısı düzenleyerek İYİ Parti'de bulunan İlkadım Belediyesinde çalışan çok sayıda işçinin temizlik işlerine görevlendirmesi ile ilgili açıklama yaptı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Necattin Demirtaş'ın başkanlık yaptığı İlkadım Belediyesinde yaşanan bazı olayları ve işçilerin çöp hizmetlerine görevlendirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ve MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı, yapılan  uygulamaları eleştirdi.

İlkadım Belediyesinin AK Parti'de olduğu 2015 yılında da, belediyede çalışan bazı işçiler işten çıkartılmıştı. 2015 yılından önceki dönemde yine Necattin Demirtaş'ın başkanlık yaptığı İlkadım Belediyesini AK Parti kazanırken, o yıllarda Erdoğan Tok'un döneminde de belediyede işçiler çıkartılmıştı. 2015 yılında MHP İl Başkanı olan Şaban Kılıç ise AK Parti döneminde İlkadım Belediyesinden işçi çıkartılması üzerine belediye binasının önüne giderek burada duruma tepki göstermişti.

Bugün AK Parti ve MHP'nin ortak bir açıklama yaparak İlkadım Belediyesinde çöp ve temizlik işlerine görevlendirilen işçilerle ilgili açıklama yapması, MHP Samsun eski İl Başkanı Şaban Kılıç'ın 2015 yılında İlkadım Belediyesi binası önüne giderek çıkartılan işçilerle ilgili gösterdiği tepkiyi akıllara getirdi. Her iki olaya bakıldığı zaman fillerin tepişip çimenlerin ezildiği bir ortamda, olanın gariban işçilere olduğu aşikar.. 

İşte 2015 yılında Samsun Kent Haber'in yayınladığı Şaban Kılıç'ın o tepkisi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ferdi

01 Ekim 2020 Perşembe 10:07

Ben iyi hatırlıyorum bu işten çıkarma lar olduğunda siz kent haber olarak üzerinde hiç durmadınız susturuldunuz yada susmak için karşılığında bir takım taleplerde bulundunuz sayın demirtaş ve ekibiyle uğraştığınız kadar samsunu yitip bitirenleriHaber yapsaydınız şuan samsunun bütün idarecileri samsun lular olurdu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti ve MHP'den ortak İlkadım Belediyesi açıklaması

Samsun'da AK Parti ve MHP'den ortak İlkadım Belediyesi açıklaması