29 Kasım 2021 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKAN YARDIMCISI MUCUR'DAN ALPARSLAN TÜRKEŞ AÇIKLAMASI

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mucur'dan Alparslan Türkeş açıklaması

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Burhan Mucur, Alparslan Türkeş'in vefatının 24'üncü yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

04 Nisan 2021 Pazar 15:56 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun İl Başkan Yardımcısı Burhan Mucur, Alparslan Türkeş'i vefatının 24'üncü yılında saygı ile andıklarını açıkladı.


MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mucur, Türkeş'in vefatının 24'üncü yılında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Büyük Türk milletinin yetiştirdiği ve Türk milletine hizmet etmeyi ömrünün son anına kadar sürdüren merhum genel başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş'i, aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde rahmet minnet ve şükranla anıyoruz. Milliyetçi-ülkücü camiaya onurla, gururla savunacağı eşsiz bir dava bırakan, büyük devlet adamı Başbuğ Alparslan Türkeş'in fikirlerinin ne denli kıymetli olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Hayatı boyunca tavrını hep milletinden, vatanından yana koyan bunu da dile getirmekten hiçbir zaman çekinmeyen Başbuğumuzu yürüdüğü yoldan, inandığı davasından ne kendisine reva görülen tabutluklar, nede yapılan işkenceler döndürebilmiştir. Böylesi müstesna bir şahsiyeti anmak, ilmek ilmek dokuduğu Milliyetçi Hareketin içinde bir nefer olmak bizler için bir şereftir. Bizler bu inanç ve şuurla, başbuğumuzun bize emaneti olan Milliyetçi Hareketi en iyi şekilde muhafaza ederek, gelecek nesillere aktaracağız. Son nefesimize kadar çizdiği yolda yürüyerek, ifade ettiği ilkelere bağlı kalacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle, milliyetçi ülkücü camianın yönünü kıble, arkasını Türk milleti olarak belirleyen başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, ebediyete intikal eden ülkü erlerine bir kez daha Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun. Yüce Allah hepsinden razı olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nosman

06 Nisan 2021 Salı 14:45

Alpaslan Beyin yolundan saptınız. 30 yıldır iktidar olmamak için uğraşan, Cumhurbaşkanı adayı çıkaramayan, oylar % 5 in altına düşünce yargılamazsam namerdim dediği halde Tayyip'e sabah akşam yalakalık yapan Bahçeli nin peşine düştünüz. Sahi niye varsınız. katılın akp ye sizde rahat edin bizde..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP İl Başkan Fatih Türkel açıkladı! Samsun'da 341 esnaf kepenk kapattı

CHP İl Başkan Fatih Türkel açıkladı! Samsun'da 341 esnaf kepenk kapattı