20 Eylül 2021 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI ABDULLAH KARAPIÇAK NECATTİN DEMİRTAŞ İLE İLGİLİ GÜNAH ÇIKARTTI

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Necattin Demirtaş ile ilgili günah çıkarttı

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, seçim sürecinde MHP'den istifa ettikten sonra hakkında sert eleştirilerde bulunduğu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile ilgili yaptığı açıklamada, "Necattin başkan hiçbir zaman bize karşı sert bir üslup takınmamıştı. Sert üslubu ben takındım" dedi.

08 Haziran 2019 Cumartesi 14:16 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 31 Mart yerel seçim sürecinde MHP'den istifa edip İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş ile ilgili söylediği "PKK'nın yancısı HDP'nin desteklediği aday" şeklinde ki sözleri ile ilgili günah çıkarttı.


MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Ramazan bayramında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın kendisine yaptığı ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mart seçim süresinde İYi Parti adayı olan Necattin Demirtaş'a çok sert sözlerle yüklenen MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, Ramazan Bayramında kendisini İlkadım Belediye Başkanı olarak ziyaret eden Necattin Demirtaş için dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Ramazan Bayramı’nın ikinci günü MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ı makamında ziyaret ederek bayramlaşan eski MHP’li İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Karapıçak ile sohbet etmişti. Bu ziyaret kentte gündem oldu. İl Başkanı Karapıçak, ziyaret ile ilgili konuştu. 

SADECE SOHBET ETTİK  
Hedef Halk Gazetesinden Recep Mol'un haberine göre MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, yaptığı açıklamada “Necattin başkan insani olarak partiye bayramlaşmaya geldi. Bir belediye başkanı sadece kendi partisini değil de her partiyi ziyaret eder. Bizim bayramlaşmamız vardı bayramın 2. Günü. Parti değiştirecek falan öyle bir konu yok. Kendi partisine de gitti. Sadece bayramlaştık ve 20 dakika çayımızı içtik” diye konuştu.

BEN YAPMAM GEREKENİ YAPTIM
“Bayramlar vuslat günü” diyen MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, Hedef Halk Gazetesinden Recep Mol'a yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi.
“Necattin başkan hiçbir zaman bize karşı sert bir üslup takınmamıştı. Cumhur İttifakı’nın il başkanı olarak sert bir üslup takınan bendim. O gitti bir parti tercih etti ve aday oldu seçim kazandı. Siyaseten benim yapmam gereken eylemler belliydi, onları yaptım. Bu düşmanlığı ortaya getirmez, husumet oluşturmaz. Necattin beyin kendi söylemi de öyleydi, ‘Ben MHP’de siyasete başladım, MHP devam edeceğim ve orada öleceğim’. Bunlar kendi söylemleriydi. Milliyetçi Hareket Partisi’de yol geçen hanı değil. Transfer edecek mi? İstifa edenler ne olacak? Bunlar genel başkanın bileceği iş. Biz bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin çıkarlarını kim gözetecekse biz onlarla devam edeceğiz. Bu CHP olur, AK Parti olur, İYİ Parti olur. Burada önemli olan Samsun ve İlkadım halkının kazançlarıdır. Bizim güdeceğimiz siyaset budur”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ilçenin tanıtımına zarar veriyor diye Ecrin Kurnaz haberlerine yayın yasağı istendi

Samsun'da ilçenin tanıtımına zarar veriyor diye Ecrin Kurnaz haberlerine yayın yasağı istendi