24 Eylül 2021 Cuma

MHP SAMSUN İL BAŞKANI ABDULLAH KARAPIÇAK, NECATTİN DEMİRTAŞ'A MHP'YE DÖNME ÇAĞRISI YAPTI

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Necattin Demirtaş'a MHP'ye dönme çağrısı yaptı

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'a MHP'ye dönme çağrısı yaptı.

07 Ağustos 2019 Çarşamba 16:33 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'den ayrılarak İYi Parti'ye geçen Necattin Demirtaş ve ülkücülere yuvaya dönün çağrısı yaptı.


MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin  ardından MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'ta İYi Parti'ye geçen MHP'lilere seslenerek yuvaya dönmeleri çağrısında bulundu. Yerel seçim sürecinde MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a da davette bulunan MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, "Dönmek isterse kapımız açık" dedi.

Samsun Kent Haber'e yaptığı özel açıklamada Necattin Demirtaş'ın ülkücü kimliğe sahip bir siyasetçi olduğunu İYİ Parti'ye sembolik olarak gitmiş olabileceğini kaydeden MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, yaptığı çağrıda, "İYİ Parti'ye giden tüm ülkücü kardeşlerimize kapımız açık. Yuvaya geri dönmek isterlerse onları kucaklarız. İYi Parti'ye geçen Necattin Demirtaş'ın da MHP'ye geri dönme gibi bir tasarrufu olursa bunu da değerlendiririz. Bu konuda MHP'ye geri dönme tasarrufu Necattin Demirtaş'ın kendisindedir. MHP'ye geri dönmek isteyenleri üst teşkilatımıza bildiririz. Sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli bu konuda gereken çağrıyı yaptı. Ben de Samsun özelinde aynı çağrıyı yineliyorum. İYİ Parti'ye giden ülkücüleri MHP'ye geri dönmeye davet ediyorum. Gelsinler bu parti onların yuvasıdır" diye konuştu.

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak yaptığı açıklamada ayrıca, MHP'ye kan davası güden, davaya dil uzatan, kişi peşinde koşanlara ise partilerinin kapısının kapalı olduğunu da dile getirdi.

-Her hakkı saklıdır-Kaynak gösterilse dahi yayınlanamaz (Kopyalamak yerine arayın açıklama alın)


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesine ait sosyal tesislerde şehit yakınları ve gazilere indirim uygulanacak

Atakum Belediyesine ait sosyal tesislerde şehit yakınları ve gazilere indirim uygulanacak