26 Ekim 2020 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK, AK PARTİLİ HASAN UZUNLAR'A TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, AK Partili Hasan Uzunlar'a tepki gösterdi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'de Müslüman olmayanların kaldığını ima eden AK Partili Hasan Uzunlar'a çok sert tepki göstererek "Hadsiz" dedi.

21 Aralık 2019 Cumartesi 19:17 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti'li Hasan Uzunlar’ın yaptığı MHP paylaşımına sert tepki göstererek, "İnfial yaratan bu açıklama net bir ifade ile hadsizliktir” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Başkanvekili olduğu dönemde Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü öncesi ve sonrasındaki hakaret içerikli ve manevi şahsiyetine yönelik ağır eleştirilerde bulunan Hasan Uzunlar, şimdi de MHP'lileri 'MHP'den Müslümanlar gitti' diyerek, akıl almaz bir eleştirisiyle adeta ayağa kaldırdı. 

Hasan Uzunların sosyal medyada, "Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP'de kaldı. İP'e de tüm bunlardan artanlar gitti" ifadesi sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak sert tepki gösterdi.

DERİNDEN YARALADI
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak yaptığı açıklamada, “Yapılan açıklamayı Milliyetçi Hareket Partisi olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Milliyetçi Ülkücü camia açısından asla kabul edemeyeceğimiz ve camiada infial yaratan bu açıklama net bir ifade ile hadsizliktir. Kişinin şahsi görüşlerini, bağlı olduğu parti disipline ve ittifak ruhuna uymayacak şekilde net ifadeler ile kastı aşan bu açıklama Milliyetçi Ülkücü Hareketi derinden yaralamıştır. Bu tarz kişisel ve kastı aşan net ifadeler ile yoruma mahal bırakmayacak hakaret ve ithamlarla dolu bu ve bunun gibi açıklamaların ne Samsun yerelinde ne de Ülke genelinde Cumhur İttifakına zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz. Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir. Bizlere de düşen görev ise bu sağlam zemini genişletmek ve ‘beka’ diyerek çıktığımız bu yolda seviyeyi yüksek tutmaktır. Bu sebeple seviyesi düşük bu tarz açıklama ve beyanları Milliyetçi Ülkücü camia olarak kabul etmek mümkün olmadığı gibi ne amaca hizmet ettiğini anlayamadığımız bu kişisel açıklamanın da ittifak gibi temeli yüce Türk Milletinin bağrında atılmış Cumhur İttifakına en ufak bir yara vermesine izin vermeyiz” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI SAĞLAM
Açıklamasını sürdüren Karapıçak, “Bu bağlamda ‘beka’ dediğimiz bu kritik süreçte esas olan, kişiler ve olaylar değil Milletin âli menfaatleri doğrultusunda yol aldığımız Cumhur İttifakıdır. İttifakın temelleri Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da sağlamdır. Bu tarz kişisel ve kastı aşan açıklamaları şu aşamada Cumhur İttifakına gönül veren yüce Türk Milletine mal etmekte kabul edemeyeceğimiz bir durumdur. Geleceğe bakarak, Cumhur İttifakının bilincinde, tarihi görev ve sorumluluklar omuzlarımızda hissederken, ülke için adına beka dediğimiz bu süreçte anlık olaylar ve durumların hiçbir önemi olmadığı gibi bu tür olayların ve kişisel hadsizliklerin İttifaka zarar vermesine de konunun tarafı kim olursa olsun asla izin vermeyiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ersan Aksu'dan MHP'den ayrılan Müslüman kesim diyen Hasan Uzunlar'a tepki

Ersan Aksu'dan MHP'den ayrılan Müslüman kesim diyen Hasan Uzunlar'a tepki