31 Mayıs 2020 Pazar

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK BAĞIMSIZ ADAY ERHAN USTA'YI HEDEF ALDI

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak bağımsız aday Erhan Usta'yı hedef aldı

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçcak, Bağımsız Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Erhan Usta'yı hedef alarak, "Bağlı olduğun kişi, yapı ve sermaye odaklarını açıklamamak bu milletin aklıyla oynamaktır." dedi.

23 Mart 2019 Cumartesi 19:49 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıcak, MHP'den ihraç edildikten sonra Bağımsız Büyükşehir Başkan adayı olan Samsun Milletvekili Erhan Usta'yı isim vermeden hedef aldı.


MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak yaptığı açıklamada, Erhan Usta'nın 'Bağımsızım' diyerek Samsunluların aklıyla oynadağını söyleyerek,  "Samsun alelade bir şehir değildir. Kendince “siyasal boşluk” varmış gibi algı yaparak, siyasal hırsları ve siyasal kaybetmişleri bol bir yapıda sözde bağımsız olduğunu iddia etmek ise insanların ve dolaysıyla Samsunlunun aklıyla oynamaktır." dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, daha önceki açıklamalarında MHP7den ihraç edilen Erhan Usta'nın İYi Parti'ye geçmemesi ile ilgili 'Yürekli çıktı bağımsız aday oldu' demişti. Bugün ise Erhan Usta'yı isim vermeden hedef alan Abdullah Karapıçak, şunları dile getirdi.
"Hem çıkıp Bağımsızım diyeceksin, hem de adı konulmamış, tanımı yapılmamış kişilerin, yapıların, sermayenin ve gücünü inandığı değerlerden almayanların adayı olacaksın. “Bağımsızım” diye Samsunluları kandırmak, bağlı olduğun kişi, yapı ve sermaye odaklarını açıklamamak bu milletin aklıyla oynamaktır. Siyasi parti demek siyasal disiplin demektir. “Bağımsızım” demek ise birden fazla kişi, grup, yapı veya sermayenin adamı olmak demektir. Samsun’un ve Samsunlunun adamın adamı olanlarla, sermayenin temsilcileriyle, aklını ihale edenlerin yapılarıyla ve temsilcileriyle işi olmaz, olmayacaktır da. Sermayenin adamı olanlar sermayeye gebe kalır, aklını ihale edenlerin adayı olanlar bir yerlerden işaret bekler, siyasal hırsının esiri olan kaybetmişlerle hareket edenler bu kişilerin oyuncağı olur, gücünün inandığı değerlerden almak yerine başka yerlerden güç alanlar bu güç ve buna bağlı yapıların olsa olsa esiri ve siyasal uzantısı olurlar. Samsun ve Samsunlular böyle bir hataya düşmeyecektir." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

vatandaş

25 Mart 2019 Pazartesi 08:48

vekillik yolu karapıçak gibi hareket etmekten geçiyor.bunu kendi aklıyla kavrayanlar çoğaldıkça Türkiye'nin bekasına hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle...

Mehmet kalaycı

24 Mart 2019 Pazar 06:33

Başkan sen kendine bak....birlikte olduğun siyasi ittifakın büyük şehir adayını hangi çok büyük sermaye grupları ve ne için desteklediklerini açıkla sen......yazıklar olsun

Erhan USTA

24 Mart 2019 Pazar 01:11

USTA'NIN ARKASINDA HALK VAR

Fırat

23 Mart 2019 Cumartesi 23:01

Karapıçak sen kimsin kimin adamısın daha düne ka kadar kimse tanımıyo sesin çıkmıyodu da şindi noldu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir bağımsız adayı Erhan Usta, Cumhuriyet Meydanında miting yaptı

Samsun Büyükşehir bağımsız adayı Erhan Usta, Cumhuriyet Meydanında miting yaptı