30 Mayıs 2020 Cumartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK, İLKADIM İÇİN İTTİFAKA KAZAN KALDIRAN MHP'LİLERE TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, İlkadım için ittifaka kazan kaldıran MHP'lilere tepki gösterdi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakına razı olmadıklarını söyleyip İlkadım Belediyesi için savaşacaklarını açıklayan MHP'lilere tepki gösterdi.

21 Ocak 2019 Pazartesi 14:17 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakı kapsamında İlkadım Belediyesi'nin AK parti'ye bırakılmasına tepki gösteren MHP'lilerin kazan kaldırması ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun Kent Haber'e konuşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti adaylarının açıklanması sonrası Samsun'da MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş'a destek veren vatandaş ve partililerin ittifaka isyan anlamı taşıyan eylemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dün gece Samsun'da bir araya gelen vatandaş ve partililer Necattin Demirtaş'a destek vererek, bu görüntüleri de sosyal medyada yayınlamıştı.

SAVAŞACAĞIZ KAZANACAĞIZ
Necattin Demirtaş, ise yayınlanan video görüntülerinde "İttifakı tanımıyoruz" açıklaması yaparak, kendisine destek için gelen vatandaşlara, "Birlikte omuz omuza İlkadım'ı alacağız. Sizde bu kararlılık olduktan sonra İlkadım'ı bizim elimizden kurtulamaz. Her eli sıkacağız hep bir olacağız iri olacağız kazanacağız, kazanacağız. Ölümlü dünya kimseye kalmayacak. Zalime de kalmıyor, iyiye de kalmıyor. İttifak adayı olsaydık beleş iş olacaktı. Savaşarak mücadele ederek, hakkımızı kopararak almak en güzeli. Eğer sizin talebiniz olmasaydı ben asla aday olmazdım. Parti bir karar aldı, bu karara göre AK Parti adayına bıraktı. Ama biz şuanda burada yaşayan İlkadımlılar buna razı mı. Razı olmadığımız için buradayız. Bizim irademize ipotek koyamazsınız. Ben de bu duruşu göstermek için varım" demişti.

MHP İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
Yaşanan bu gelişme üzerine bir açıklama yaparak Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'a konuşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, partililere ittifak ruhuna zarar verecek açıklama ve eylemlerden kaçınılması uyarısında bulundu.

Necattin Demirtaş'ın yaptığı açıklamaları ve görüntülere yansıyan olayları genel merkeze bildireceklerini kaydeden Abdullah Karapıçak, kimseyi üzmek istemediğini ancak Cumhur İttifakına zarar verecek eylemlere de sessiz kalamayacağını belirtti.

Cumhur İttifakına zarar veren açıklamaları nedeni ile Erhan Usta'nın partiden ihraç edildiğini kendisinden önceki il başkanı Taner Tekin'in de il başkanlığı görevinden alındığını hatırlatan Karapıçak, Devlet Bahçeli'nin ittifak konusunda katı kurallarının olduğuna işaret etti.

İL BAŞKANLIĞINDA TARTIŞMA OLMADI
MHP'den aday olamadığı için Cumhur İttifakına ve partiye zarar verecek açıklamalarda bulunanların, insanları galeyana getirip kışkırtanların doğru bir yol izlemediklerini kaydeden MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'e yaptığı açıklamada, il başkanlığında Necattin Demirtaş ve partililerle yaşandığı gündeme gelen tartışmanın da doğru olmadığına dikkati çekti.

GENEL MERKEZE BİLDİRECEĞİZ
MHP Samsun İl Başkanı olarak ittifakın yanında olduğunu vurgulayan Abdullah Karapıçak, kendisinin de Canik Belediye Başkan aday adayı olduğunu ancak ittifak kararına uyduğunu vurguladı. 

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, Necattin Demirtaş, Şerif Ün ve Erdal Avcı'nın son günlerde Cumhur İttifakına karşı takındıkları tavır ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Bu mesele ülkenin beka meselesidir. Sayın Genel Başkanımız bu konuda tüm il başkanlıkları ve ilçe başkanlıklarını bir genelge göndererek uyardı. Cumhur İttifakının başarısı için var gücümüzle çalışacağız. Ancak son günlerde aday gösterilmedikleri için ittifaka ve partimize zarar verecek açıklamalarda bulunanlar var. MHP'de halen üyeliği devam eden ve aday adayı olan arkadaşlarımızın ittifaka razı değiliz sözleri, ihraç edilenlerle sözleri aynıdır. İl Başkanlığı olarak bu durumu genel merkeze bildireceğiz. Ülkücüyüm diyen MHP'liyim diyen hiç kimsenin bu ittifakı ve partiyi zora sokmaya hakkı yoktur. MHP isyan değil itaat partisidir. MHP makam mevki partisi değildir."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaldırımda otomobilin çarptığı yaya, aracın üzerine devrilmesinden son anda kurtuldu

Samsun'da kaldırımda otomobilin çarptığı yaya, aracın üzerine devrilmesinden son anda kurtuldu