26 Eylül 2020 Cumartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK MHP'DEN İSTİFA EDİP İYİ PARTİ'DEN ADAY OLAN O İSİMLERİ ELEŞTİRDİ

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak MHP'den istifa edip İYİ Parti'den aday olan o isimleri eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur ittifakının adayları açıklanana kadar ölümüne ülkücü olup ölümüne ben omurgalı adamın diyenlerin aday gösterilmeyince MHP'den firar ettiklerini söyledi.

18 Mart 2019 Pazartesi 18:16 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş, Şerif Ün ve Atıf Yiğit'i eleştirerek, "Onlar asker kaçağı oldular" dedi.


MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, yine MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş, Şerif Ün ve Atıf Yiğit'i hedef aldı.

Karapıcak yaptığı açıklamada, "Cumhur ittifakının adayları açıklanana kadar ölümüne Ülkücü olup ölümüne ben omurgalı adamın diyenler kendilerine ilçeler verilmeyince firar ettiler. Asker kaçağı oldular. Bunlara ben mektep ve yoklama kaçağı diyorum. Bunlardan bir tane İlkadım’da, bir tane Canik’te, bir tane de Kavak’ta numunelik olaraktan var" dedi.

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "15 Temmuz hain darbe girişiminde çöp kamyonlarını tankların önüne çeken belediyeler Cumhur İttifakına ait olan belediyelerdi. Onun için yerel yönetimler çok önemli 31 Mart mahalli idareler seçimi sadece bir yerel seçim olarak görülmemelidir. 24 Haziran seçiminin garantisidir. Şer odakları 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı başarısız olsun diye pusuya yatmış beklemekteler 24 Haziran seçimlerinin zaferiyle de sistemin hazırlık ve oluşum aşaması tamamlanmış ve uygulama dönemine geçilmiştir. Şer odakları hem yurt içinde hem de yurt dışında ülkemiz için beka sorununu teşkil etmekte. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in belirttiği gibi beka meselesinin söz konusu olduğu yerde biz 3-5 belediye fazla aldık veya az aldık mantığıyla değil ‘önce ülkem ve milletim’ düsturuyla sistemi inşa eden ‘Sağduyunun Birlikteliği, Cumhur İttifakı’nın zaferine odaklanacağız” ifadelerini kullandı.Karapıçak, kendilerini her partinin adayı olarak gösteren belediye başkan adaylarına yüklenerek “Şimdi Sahaya çıkmışlar Kavak’ta ben AK Parti’nin, MHP’nin herkesin adayıyım diyormuş. Hadi oradan. Sen benim adayım olsaydın partinde dururdun. Terbiye ve edebinle yerinde otururdun. Sen bizim değil PKK’nın desteklediği partinin adayısın. Cumhur ittifakının adayları açıklanana kadar ölümüne Ülkücü olup ölümüne ben omurgalı adamın diyenler kendilerine ilçeler verilmeyince firar ettiler. Asker kacağı oldular. Bunlara ben mektep ve yoklama kaçağı diyorum. Bunlardan bir tane İlkadım’da, bir tane Canik’te, bir tane de Kavak’ta numunelik olaraktan var. Arkadaş AK Parti’nin, MHP’nin herkesin adayıyım diyormuş. Hadi oradan kimin adayısın sen? Sen benim adayım olsaydın partinde dururdun terbiye ve edebinle yerinde otururdun. Kendime bir tane koltuk yaratacağım üzerinde oturacağım diye gittin. Beş benzemezlerin partisine geçtin. Malum partinin İl Başkanı çıkmış açıklama yapıyor. ‘Biz nerede MHP’li AK Parti’nin oluşturduğu bir birlik varsa karşısındakine oy vereceğiz.’ Nerede? Türkiye’nin her yerinde. Nasıl olacakmış? Kürdistan’da biz kazanacağız diyor Batı’da da AK Parti ve MHP faşizmini yeneceğiz ‘diyor. Bu nasıl ifade Kavaklı hemşehrilerim. Siz hiç Kürdistan diye bir coğrafya harita gördünüz mü?  Bu adam kızıl sakallı niye böyle diyor? Ben buradan sesleniyorum bizim Cumhuriyet Savcıları neredesiniz? Türkiye’ye Kürdistan diyor. Siz bunu elini kolunu bağlayıp hapse atmıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayıp, buranın ekmeğini yiyip ondan sonra da burayı bölmeye kalkmak yok. Bizde öyle bölünecek toprakta yok. Bizde öyle millette yok. Şimdi Biri Canik’te biri İlkadım’da biri Kavak’ta kalkmış biz her partinin adayıyız diyor. Sen benim adayım değilsin. Sen zillet ittifakının adayısın. Bir koltuğa oturayım bu ülke ne olursa olsun mantığı ile hareket edenleri lanetliyorum. İttifakın adayı  Kavak’ta Sarıcaoğlu, Büyükşehir’de ise Mustafa Demir’dir.” Diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Mustafa Demir ve Hayati Yazıcı birlikte seçim çalışması yaptı

Samsun'da Mustafa Demir ve Hayati Yazıcı birlikte seçim çalışması yaptı