25 Mayıs 2020 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK 'MHP'LİLER ÜÇ KAĞITÇI' DİYEN DEMİRTAŞ'A TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak 'MHP'liler üç kağıtçı' diyen Demirtaş'a tepki gösterdi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, CHP ziyaretinden 'MHP'liler üç kağıtçı' diyen İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş'a tepki gösterdi.

20 Şubat 2019 Çarşamba 14:53 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "MHP'lilerin üç kağıtçı olduğunu görüyorum" diyen İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş'ın o sözleri ile ilgili açıklama yaptı.


MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen ve İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş, geçtiğimiz günlerde CHP İlkadım İlçe Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Demirtaş bu ziyarette, CHP'liler için 'CHP'liler dört dörtlük adamlar' derken MHP'liler için ise  'MHP'liler üç kağıtçı onu görüyorum' demişti. Necattin Demirtaş'ın 'MHP'liler üç kağıtçı onu görüyorum' sözlerinin yer aldığı video ise sosyal medyada gündem olmuştu.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Necattin Demirtaş'ın o sözleri ile ilgili yaptığı açıklamada ise şunları dile getirdi.
"Üzücü bir cümle. Yani MHP’liler üç kağıtçı ne demek. Hep ömür boyu MHP’de ülkücü olacaksınız, Türk milliyetçisi olacaksınız, Milliyetçi Hareket Partili olacaksınız sonra da MHP’liler üçkağıtçı diyeceksiniz. Bu söyleyene hiç yakışmıyor zaten. Öyle bir düzgün bir kelime değil. Yani yakıştırma da düzgün değil. Bir haksızlık. Ama bir başka siyasi partide siyaset yapacağım, Belediye başkanı olacağım diye ya da bir makam sahibi olacağım diye geçmişine dönüp de üçkağıtçı demek doğru bir şey değil. En azından şöyle bir şey olur. Kendisi ile tezat oluşturmuş olur. Yani ömür boyu MHP‘li olarak, Türk Milliyetçisi olarak yaşamış olacaksınız, sonra da başka bir parti tercih edeceksiniz. Ondan sonra dönüp siz geldiğiniz partiye üçkağıtçı diyeceksiniz. Bu şu demek olmaz mı ben size soruyorum. Yani 60 yılınızı 50 yılınızı verdiğiniz yere üç kağıtçı derseniz o zaman size 50-60 yıl üçkağıtçı olarak mı yaşadınız diye adama sorarlar. Bence maksadını aşan bir cümle. Necattin beyin ağzına da hiç yakışmayan bir cümle."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ertan yaman

21 Şubat 2019 Perşembe 19:25

iyi pazarlar dileyelim tosbag kabugundan cikmis kabugunu begenmemis dedikleri bu pazarci ciragi olsa gerek dikkat et demirtas yarim topunuzu pazara ceker ablaniz chp den sürüyle aldigi vekilleri mi dürüs fiyati olan hic kimse hic birsey adam degildir dikkat et oturacagin koltukta baska biri oturuyor olmasin baskasinin kucagina oturuyorsun mazallah

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvay duraklarında kitap okuyan öğrencileri gören vatandaşlar şaşkın şaşkın baktı

Samsun'da tramvay duraklarında kitap okuyan öğrencileri gören vatandaşlar şaşkın şaşkın baktı