27 Eylül 2020 Pazar

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK'TAN NECATTİN DEMİRTAŞ'A HDP TEPKİSİ

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'tan Necattin Demirtaş'a HDP tepkisi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'den istifa ederek İYİ Parti İlkadım adayı olan Necattin Demirtaş'a HDP'den gelen 'Necattin Demirtaş kazansın' açıklaması ile ilgili konuştu.

05 Şubat 2019 Salı 20:22 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, HDP'nin İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi, Demirtaş'a ise tepki gösterdi.


HDP Samsun İl Eşbaşkanı Cevdet Bakın'ın İlkadım'da Necattin Demirtaş'ı destekleyeceğini açıklamasını, "Acı verici" olarak yorumlayan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Belediye başkanı olacağım diye, PKK'nın siyasi uzantısının sözlerine, 'Ben onların oyunu istemiyorum' diye bir beyanat vermemesi üzüntü verici" dedi

MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan Adayı olan Necattin Demirtaş'a geçtiğimiz günlerde HDP Samsun İl Eşbaşkanı Cevdet Bakın'dan destek gelmişti. 

HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın, "AK Parti ve MHP'nin adayı kazanacağına, Necattin Demirtaş çalışıp kazansın" demişti. Açıklamayla ilgili Samsun Canlı Haber TV'e konuşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Necattin Demirtaş, bu açıklamaya neden yanıt vermiyor. Bu durum, acı verici" dedi. 

REDDETMESİ GEREKİYORDU
MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, "Bir ülkücünün, belediye başkanı olacağım diye PKK'nın siyasi uzantısının sözlerine, 'Ben onların oyunu istemiyorum' diye bir beyanat vermemesi üzüntü verici. Necattin Demirtaş'ın 'HDP beni nasıl destekliyor. Ben onların oyunu istemiyorum. Benimle ilgili böyle bir ifade kullanamaz' diye beyanat vermesi gerekiyor. 'Partimi terk ettim, başka bir partiye de gittim, beni destekleyen destekler, bana herkesin oy vermesi lazım' ayrı bir şey. Bunun karşısında durması ayrı bir şey. Bu konu çok hassas" diye konuştu. 

YANSIMASI FARKLI OLDU
CHP, İYİ Parti ve HDP'nin İstanbul, Ankara ve birçok büyükşehirde üstü kapalı işbirliği içerisinde olduğunu söyleyen Karapıçak, "Bunun Samsun'a yansıması farklı oldu. Burada insanlar genelde muhafazakar. HDP'nin 10-12 bin oyu olduğu biliniyor. Fakat siyasette her zaman iki kere iki dört etmiyor" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Vatandaş

06 Şubat 2019 Çarşamba 09:06

Cemal Enginyurtun incilerinden : "Bu adamları iyi tanıyın. Bakın memlekette bir Başbakan var bir Cumhurbaşkanı var son iki aydır her gün bir paralelle uğraşıyorlar. İşi gücü bıraktılar paralelle uğraşıyorlar. Her gün polis tutukluyorlar, ertesi gün serbest bırakıyorlar. Memleketin başka işi kalmamış gibi Fethullah Gülen diye 72 yaşındaki adamı terörist yaptılar, en büyük terörist şerefsiz Apo ile yan yana kol kola oldular. Ama Kumru'nun halinden anlayan yok." Karapıçak şimdi konuş...

misafir

06 Şubat 2019 Çarşamba 08:59

genel başkanının geçmişte ak parti ve lideri ile ilgili söylemlerine bir bak ondan sonra konuş başkan.seçim öncesi böl parçala işini cumhurbaşkanından mı öğrendin.yapmış olduğunuz siyasetle en son konuşacak kişisin.

samsunlu

05 Şubat 2019 Salı 23:23

Bu kadar olmaz adam gibi siyaset yapin hdp necattini destekliyormus ilk once mhp olarak siz niye akpartiyi destekliyorsunuz ondan utanın mhp olarak samsun merkezde aday çıkarmamızınız cikip konusuyorsun mhp secmenini hice sayarak siyaset yapacaksiniz ondan sonrada bos konusma bu mhp nin oyu devlet cahcelinin tekelindemi kendi koltugunu korumak icin beka beka bu koltuk bekasi olmasin bu memleketin beka sorunu yok bu milletin ekonomik issizlik aclik sorunu var bu memleket akparti yok ikende vardi

Hakkı

05 Şubat 2019 Salı 22:42

Oy pusulasında yer almayacak bir partinin yetkilisinin açıklamalarını manşet yapmanız çok ilginç.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kadın doktorun yüzüne çarpan kapıyı mahkeme silah saydı

Samsun'da kadın doktorun yüzüne çarpan kapıyı mahkeme silah saydı