27 Mayıs 2020 Çarşamba

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK'TAN ŞERİF ÜN'E TEPKİ! SEN PKK’NIN DESTEKLEDİĞİ PARTİNİN ADAYISIN

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'tan Şerif Ün'e tepki! Sen PKK’nın desteklediği partinin adayısın

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den Kavak adayı olan Şerif Ün'ün dört partinin adayı olduğunu söylemesine, "Hadi oradan. Sen benim adayım olsaydın partinde dururdun. Sen bizim değil PKK’nın desteklediği partinin adayısın" dedi.

17 Mart 2019 Pazar 20:35 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Kavak ilçesinde Cumhur İttifakı adayı İbrahim Sarıcaoğlu'na destek verdi, MHP'den istifa edip İYi Parti'den aday olan Şerif Ün'ü ise yaptığı açıklamalarla adeta yerden yere vurdu.


MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Kavak ilçesinde Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezinde yaptığı konuşmada, dört partinin adayı olduğunu söyleyen İYİ Parti Kavak Belediye Başkan adayı Şerif Ün'e tepki göstererek, "Sen bizim değil PKK’nın desteklediği bir partinin adayısın" dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, seçim koordinasyon merkezinde yaptığı açıklamada seçim sürecinde MHP'den istifa eden İYİ Parti adayı Şerif Ün'ü sert bir dille eleştirerek "Kendisi Kavak’ta ben AK Parti’nin MHP’nin herkesin adayıyım diyormuş. Hadi oradan. Sen benim adayım olsaydın partinde dururdun. Terbiye ve edebinle yerinde otururdun. Sen bizim değil PKK’nın desteklediği partinin adayısın “ diye seslenen MHP İl Başkanı Karapıçak,” Cumhur ittifakının adayları açıklanana kadar ölümüne ülkücü olup ölümüne ben omurgalı adamın diyenler kendilerine ilçeler verilmeyince firar ettiler. Asker kacağı oldular. Bunlara ben mektep ve yoklama kaçağı diyorum. Bunlardan bir tane İlkadım’da, bir tane Canik’te, bir tane de Kavak’ta var numunelik. Arkadaş AK Parti’nin MHP’nin herkesin adayıyım diyormuş. Hadi oradan kimin adayısın sen. Sen benim adayım olsaydın partinde dururdun terbiye ve edebinle yerinde otururdun" diyerek tepki gösterdi.İYİ Parti adayı Şerif Ün’e ancak HDP’nin oy vereceğini söyleyen MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, şöyle konuştu: 
“Kendime bir tane koltuk yaratacağım üzerinde oturacağım diye gittin. Genel başkanımızın zillet Tayyib Bey’in illet dediği ittifakın adayı oldun. Sana MHP’liler oy verecek ha. Sana HDP oy verecek. Sana PKK oy verecek. Bir de açıklama yapıyorlar diyorlar ki ‘Biz nerede MHP’li AK Parti’nin oluşturduğu bir birlik varsa karşısındakine oy vereceğiz’ diyorlar. Nerede Türkiye’nin her yerinde. Nasıl olacakmış? Kürdistan’da biz kazanacağız diyor Batı’da da AK Parti ve MHP faşizmini yeneceğiz ‘diyor. Bu nasıl ifade Kavaklı hemşehrilerim. Siz hiç Kürdistan diye bir coğrafya harita gördünüz mü ?  Bu adam Kızıl Sakallı niye böyle diyor? Ben buradan sesleniyorum bizim Cumhuriyet Savcıları neredesiniz? Türkiye’ye Kürdistan diyor. Siz bunu elini kolunu bağlayıp hapse atmıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayıp, buranın ekmeğini yiyip ondan sonra da burayı bölmeye kalkmak yok. Bizde öyle bölünecek toprak ta yok. Bizde öyle millet te yok. Şimdi Biri Canik’te biri İlkadım’da biri Kavak’ta kalkmış biz her partinin adayıyız diyor. Sen benim adayım değilsin. Sen zillet ittifakının adayısın. Sen PKK’nin desteklediği ittifakın adayısın. Bir koltuğa oturayım bu ülke ne olursa olsun mantığı ile hareket edenleri lanetliyorum. Benim adayım Kavak’ta Sarıcaoğlu, PKK’nın desteklediği Şerif Ün değil."

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’da yaptığı konuşmasında 31 Cumhur ittifakının seçimlere kadar değil mezara kadar devam edeceğini söyledi. Seçimlere canla başla hazırlandıklarını söyleyen Sarıcaoğlu  “ 31 Mart’ta Halkımız zillet ittifakına en güzel dersi sandıkta oylarıyla verecektir.  Bu seçimde Cumhurbaşkanımıza sözünü verdiğimiz yüzde 80 oy hedefini halkımızın güçlü desteği ile yakalayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kadifekale mahallesinde Millet İttifakı ve ezanın ıslıklanması protesto edildi

Samsun'da Kadifekale mahallesinde Millet İttifakı ve ezanın ıslıklanması protesto edildi